reklamı kapat

Hala Çözülemeyen Bitcoin Bulmacası İçin Yeni Birkaç İpucu Geldi

Phemex tarafından piyasaya sürülen Bitcoin bulmacasının çözülebilmesi için çeşitli ipuçları sunuldu...
15:00
24 Ocak 2020

2.1 Bitcoin ödüllü ve hala çözülemeyen Bitcoin bulmacası için Phemex kurucu ortağı, kodu kırmaya yardımcı olacak birkaç ipucu sundu. Phemex, bir kripto türev işlem platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Bulmacasının İpuçları

Perşembe günü yani 23 Ocak 2020’de Phemex web sitesinde yayınlanan bir paylaşımda kripto türevleri işlem platformunun kurucu ortağı Max Wong, haftanın başlarında yayınlanan 2.1 BTC ödüllü Bitcoin bulmacası için birkaç ipucu sundu. Wong’un verdiği ipuçları şu şekildeydi:

  1. E’nin ardışık basamaklarında bulunan ilk 21 basamaklı asal sayı: 957496696762772407663
  2. Satoshi’nin portresinden elde ettiğiniz özel anahtar, “Cüzdan İçe Aktarma Biçimi” (WIF) değil, büyük bir tam sayıdır.
  3. Resmin dosya adı önemsizdir.
  4. Bir sonraki adım portreden bazı kelimeleri I/O olmadan 27 basamaklı bir sayıya dönüştürmeyi içeriyor.
  5. Bunu çözemezseniz 4. adıma geri dönün.

Bunların yanında Wong, Bitcoin bulmacası için daha fazla açıklama da sundu. Buluta bağlı gerçek cüzdan adresi 1.1 BTC içeriyor. Kodu kırabilecek kişi veya kişiler bu ödülü ve ayrıca Phemex işlem hesabına yatırılacak 1 BTC tutarında ilave bonusu almaya hak kazanacak.

Bitcoin Bulmacaları

Daha önce de çeşitli Bitcoin bulmacaları piyasaya sürülmüştü ve çözülmeleri zaman almıştı. O yüzden şu anda bu bulmacanın çözülememiş olması çok da şaşırtıcı değil.

Pascal Boyart’ın bir Paris sokak duvar resmi içinde gizlenmiş ve 2019 yılında ortaya çıkan Bitcoin bulmacasının çözülmesi 6 gün sürerken, 5 BTC ödüllü bir bulmacanın çözülmesi yaklaşık olarak 3 yıl sürdü.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.