reklamı kapat

XRP Teknik Analizi Korkutan Senaryoyu Ortaya Çıkardı!

XRP/USD grafiği önümüzdeki hafta sert bir düşüş gelebileceğini gösteriyor.
11:00
24 Ocak 2020

Ripple‘ın kripto para birimi XRP, neredeyse geçtiğimiz Eylül ayından beri ilk defa boğa piyasası sinyalleri vermeye başlayıp 0,25 doların üzerine çıkmayı başardı. Binance Futures tarafından listelenen XRP’nin bu yapay yükselişi doğal olarak bir noktada durdu ve önde gelen kripto para birimi tekrardan 0,225 dolar seviyesine kadar düştü.

XRP Teknik Analizi Kötü Sinyaller Veriyor

XRP

Yukarıdaki 12 saatlik XRP/USD grafiğine bakıldığında ise toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimini önümüzdeki haftalarda korkunç bir senaryonun beklediğini görebiliyoruz. Yılın başından beri alçalan bir kanal formasyonunda ilerleyen XRP, artan hacmine rağmen bundan tam olarak kurtulabilmiş sayılmıyor. XRP’nin grafikte aşağı yönlü bir harekete başladığı ve önümüzdeki hafta içerisinde sert bir düşüş yaşayabileceği karşımıza çıkıyor.

50 günlük hareketli ortalama mevcut fiyat hattının tam altında yer alıyor olsa da, aşağı yönlü bir kırılma çok daha olası gözüküyor. Buna ek olarak RSI indikatörü de düşüş yönlü bir ayrışma olduğu sinyalini veriyor.

Eğer teknik indikatörler daha önce olduğu gibi yine yatırımcıları yanıltmaz veya durum balinaların müdahalesi ile değişmezse, XRP hafta içerisinde 0,207 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.  Fiyatın 50 günlük hareketli ortalam altında yer alması iyimser bir sinyal olsa da, RSI’nin etkisinin çok daha yüksek olduğunu hesaba katmak gerekiyor. XRP’nin Şubat ayı öncesinde 0,20 dolar seviyesine kadar gerilemesi ise yeniden korkulan 0,17 semalarına alçalmanın önünü aralayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.