reklamı kapat

Ripple’a 2019 Yılının Son Anlarında Büyük Darbe!

Ripple'ın 2019 yılı dördüncü çeyrek XRP satış verilerinde inanılmaz düşük seviyeler görüldü!
10:00
24 Ocak 2020

2019 yılında attığı ortaklık adımlar ve girişimlerle adından söz ettiren ve büyük bir gelişme gösterdiği düşünülen Ripple, ne yazık ki son çeyrek verileri ile birçok kişiyi şaşırttı.

RippleNet ağında 200’den fazla bankaya ve finansal kuruma ev sahipliği yapan Ripple, 2019 yılının son üç aylık sürecinde XRP satışlarında inanılmaz bir düşüş yaşamış. Ripple Inc. tarafından yayınlanan 2019 yılı dördüncü çeyrek verilerine göre, XRP satışları bilerek azaltılarak şirketin geliri de ciddi anlamda darbe almış. 

Ripple Satışları Durdu, XRP Fiyatı Sabitlendi

Özellikle 2019 yılının ilk çeyreğinde piyasanın etkisiyle de ciddi bir düşüş yaşayan XRP, Ripple’ın toplu ve indirimli satışları yüzünden dibi bulmuş ve yatırımcıların tepkisine neden olmuştu. 2019 yılı içerisinde 0,17 dolara kadar gerileyerek son 2 yılın en düşük seviyesini gören XRP için Ripple da adım atma ve önlem alma kararı aldı.

Ripple’ın açıklamasında firmanın üçüncü ve dördüncü çeyrekte özellikle XRP fiyatına daha fazla etki etmemek için XRP satışlarını azalttığı belirtiliyor. Firma 2019’un üçüncü çeyreğinde 66,2 milyon dolarlık XRP satış geliri elde ederken, son çeyrekte bu miktar 13,08 milyon dolara kadar düştü. Ripple son çeyrekte depolama cüzdanından toplamda 3 milyar XRP’yi dışarı çıkarma kararı alsa da daha sonra 2,7 milyar adetini cüzdana geri göndermişti.

Ripple’ın bütün çabalarına rağmen XRP ne yazık ki ciddi bir fiyat artışı yakalamakta başarılı olamadı. Son 1 haftalık sürede XRP ağındaki aktif adres sayısı ise %300 üzerinde artış yaşayarak yakında bir yükselişin gelebileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.