ErisX Kripto Para Vadeli İşlem Alım Satımına Başlıyor!

Özet

  • ErisX kripto para borsası yeni kripto para hizmetini duyurdu.
09:00
17 Aralık 2019

Özellikle ABD içerisindeki varlığı ile kurumsal yatırımcılar arasında sağlam bir üne sahip olan ErisX kripto para borsası, üyelerine ve kullanıcılarına yönelik yaptığı yeni bir duyuruda vadeli işlem sözleşmesi alım satımına başlayacağını açıkladı.

ErisX’ten Sessiz Vadeli İşlem Duyurusu

16 Aralık tarihinde yapılan duyuruda, 17 Aralık tarihinde kripto para tabanlı vadeli işlem alım satımının başlayacağı ifade edildi. ErisX’in bunu sadece basit bir bildiri ile yapması ve böylesine büyük bir ürün için benzer büyüklükte bir reklam çabasına girmemesi ise kafalarda soru işareti oluşturdu. Firmanın rakibi LedgerX benzer bir ürün duyurusunda hem basın mensuplarına haber vermiş hem de bütün sosyal medya olanaklarını kullanmıştı.

Dünyanın en büyük finans kurumlarından TD Ameritrade’in desteklediği ErisX, vadeli işlem sözleşmeleri için gerekli olan lisansı ABD’nin finansal regülatörü CFTC’den almayı başarmıştı. ErisX yöneticisi Laurian Christea konu hakkında yaptığı açıklamada borsanın hem spot alım satım hem de vadeli işlem alım satım imkanı sunacağını belirtti. ErisX CEO’su Thomas Chippas da konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”ErisX aslında hem geleneksel DCM modelini, hem de DCO modellerini kullanması açısından dijital varlık piyasasında eşsiz bir yere sahip. Bu bizim kurumsal yatırımcılara verdiğimiz önemi de göstermekte.”

Rakip kurum LedgerX de benzer ürün için lisans almayı başarmıştı ancak bu sektörde ABD’nin en iddialılarından birisi kesinlikle Bakkt olarak biliniyor ve Bakkt her geçen gün rekor kırmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar