X


EOS ve Bitfinex’ten Büyük Ortaklık!

EOS ve Bitfinex EOS Blockchain'i tabanlı bir merkezsiz borsa açmak için çalışıyor.
18:32
18 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün medyada TRON’un TRX tabanlı merkezsiz borsa açabileceği söylentileri yer almıştı. Haberler TRON topluluğunda heyecana yol açmıştı. TRON’un nihai amacı bütün internet ağını merkezsiz hale getirmek olduğu için merkezsiz borsa önümüzdeki zamanlarda büyük ihtimalle kurulacak. Bugün bir reddit kullanıcısı TRON’a benzer şekilde EOS’un da merkezsiz borsa açmak adına bir adım attığını belirtti.

EOS’un 2018 içerisinde 2 ya da 3 adet merkezsiz borsa platformu kuracağı konuşuluyor. Bu platformlardan biri Bitfinex üzerinde kurulacak ve EOSFinex adını alacak. Kullanıcılar platformları kullanabilmek için kimlik bilgilerini paylaşmak zorunda olmayacak.

EOSFinex

Bitfinex şubat ayında yaptığı duyuruda EOS platformu üzerine merkezsiz borsa inşa edeceğini duyurmuştu. EOS’un ölçeklendirilebilirliği ve hızıyla Bitfinex’in sektördeki tecrübesi, zincir üzerinde çalışan bir borsa hizmeti kurmak adına kullanılacak. Bitfinex CEO’su J.L Van Der Valde EOS’un yapımcısı Block.one’ın Blockchain’i geliştirmek adına iyi adımlar attığını ve bu gelişimin merkezsiz borsa kurmak için çok faydalı olacağını dile getirdi.

Şu anda eosfinex.com adlı bir internet sitesi bulunuyor ve çalışma altında görünüyor. Ancak kullanıcılar isterlerse e-postalarını kayıt ederek gelişmelerden haberdar olabiliyor.

Her gün yeni bir merkezsiz borsanın geliştirildiği haberi ortaya çıkıyor. Bu da merkezi borsalara çok ciddi bir tehlikenin yaklaştığı anlamına geliyor. Geçmişte yaşanan Mt. Gox’un hack’lenmesi gibi büyük çöküşlerin yanı sıra, yakın zamanda CoinCheck ve Bithumb’ın hack’lenmesi merkezi borsaların hala saldırıya açık ve yeterince güvenli olmadığını gösterdi. Ayrıca merkezi borsalar kullanıcılarına anonimlik sağlayamıyor. Merkezsiz borsalar verimli çalışır hale geldiğinde merkezi borsalardan merkezsiz borsalara doğru büyük bir göçün başladığına şahit olabiliriz. Merkezi borsalar kendilerini geliştirmezlerse yok olabilirler.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar