reklamı kapat

EOS Günlük Kullanıcı Sayısında Müthiş Artış!

EOS günlük kullanıcı sayısı 60 bine ulaştı.
18:00
27 Ekim 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

EOS ağı günlük kullanıcı sayısında ani bir artış yaşandı ve 24 Ekim’de ağdaki kullanıcı sayısı 60 bine ulaştı.

Gündemde sıklıkla yer eden Blockchain platformu ve merkezsiz uygulama ekosisteminin toplam 430 bin kullanıcıya ulaştığı rapor edildi. EOS’un yönetimiyle alakalı sorunlar bulunsa da popülerliği giderek artıyor.

Blockchain araştırmacısı Ben Sigman tarafından bir Twitter paylaşımıyla ortaya çıkan artışın sert bir şekilde yaşandığı görülebiliyor. Sigman bir süredir EOS Blockchain’ini takip ediyor, EOS için attığı Tweet şu şelilde:

İstatistiklere bakıldığında geçtiğimiz 2 haftada dramatik bir yükseliş görüyoruz. Kullanıcı sayısı tepe noktasına 24 Ekim’de ulaşmış. Toplam kullanıcı sayısının önümüzdeki haftalarda yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Yapılan yorumlarda birçok yorumcu EOS’u övüyor ve EOS’un büyümesinden memnun görünüyor. Bir kullanıcı EOS ağının Sybil’e karşı dirençli olduğu için işlemleri sorunsuz hallettiğini bu yüzden her geçen gün yeni kullanıcıların ağa katıldığını ifade etti.

Diğer yandan EOS ekosistemine yeni merkezsiz uygulamalar katılıyor. Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri Bitfinex’in EOS tabanlı merkezsiz borsası EOSfinex oldu.

EOS’un başarılarının yanı sıra birkaç pürüzü de bulunuyor. Örneğin Blockchain tabanlı çevrim içi ansiklopedi olarak tanıtılan Everpedia teknik olarak bazı sorunlar yaşıyor. Ayrıca EOS blok oluşturucularının oylamalar için para aldıklarına dair iddialar bulunuyor.

15 Ekim’de EOS token’larının kullanıldığı merkezsiz oyun uygulaması EOSBet’in cüzdanlarından hacker’lar 338 bin dolar çaldı. Böylece uygulama neredeyse bir ay içinde iki kez hack’lenmiş oldu. Daha önce hacker’lar 14 Eylül’de EOSBet’i hack’lemişti.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.