X


EOS Fiyatı Artıyor, Sebebi Block.One Mı?

EOS’un fiyat artışı sürüyor…
12:15
1 Haziran 2019

Bu hafta başlarında EOS’un üreticisi Block.One’ın 1 Haziran’da büyük bir duyuru yapacağı haberleriyle EOS fiyatı on ayın en yüksek seviyesine ulaşarak 8 doların üzerine çıkmayı başarmıştı. Konuyla ilgili detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz. Açıklama tarihi geldi çattı ve EOS bu duruma fiyat artışıyla tepki verdi. Piyasa hacmi bakımından beşinci sırada yer alan kripto paranın değeri neredeyse %12’lik bir artış gösterdi.

Block.One’ın Açıklaması Ne?

Block.One henüz merakla beklenen açıklamasını yapmadı ancak beklentiler fiyatı yükseltmeye yetti. Şirket açıklama için bir websitesi hazırladı ve bu sitede zamanı geldiğinde bir video oynatılacak gibi görünüyor.

Block.One kurucusu Dan Larimer da bugün yapılacak duyuruyu hatırlatarak Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Block.One, mayıs sonlarında ilk yatırımcılarına devasa bir hisse geri alım teklifi sundu. Teklife göre şirketin ilk yatırımcıları %10 oranında hisse geri alma avantajından faydalanabilecek. İlk yatırımcılar hisselerin %10’unu yüzde 6.567’ye varan kar ile satabilecek ve büyük bir getiri sağlayabilecek.

Öte yandan Block.One’ın merkezsiz bir sosyal medya platformu olması muhtemel MEOS için de ticari marka statüsü aldığı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

EOS Fiyatı

Bir duyuru yapılacağını açıklanmasının ardından EOS fiyatı artışa geçti. Yazının yayıma hazırlandığı sırada yaklaşık olarak %12’lik bir artışla EOS 8.32 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Henüz açıklama yapılmadan fiyatın bu şekilde tepki vermesi, açıklamanın ardından çok daha yüksek seviyelerin görülebileceğini işareti olabilir.

Öte yandan kripto para piyasasının da bugün yeşil bir tablo çizdiğini görüyoruz. Piyasa hacmi bakımından en iyi onda yer alan kripto paralar arasında EOS doğal olarak ilk sırada yer alıyor. EOS’u ise hemen altında yer alan Litecoin takip ediyor. Litecoin son yirmi dört saat içinde gösterdiği %6,51’lik artışla 113.89 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar