X


EOS Blok Üreticisi Analiz Firmasına Cevap Verdi

EOS blok üreticisi eosDublin Whiteblock raporunun "yarım yamalak" olduğunu belirtti.
17:00
5 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

EOS blok üreticilerinden bir tanesi araştırma şirketi Whiteblock tarafından hazırlanan rapora cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde Whiteblock EOS’un bir benzerini yaratıp kalite testi yapmıştı. 2 ay boyunca yapılan araştırmanın sonucu firmanın internet sitesinden yayımlandı ve sonuçlar EOS’un gerçekten bir Blockchain olmadığını gösteriyordu.Protokolün fazlaca merkezi olduğu, gücün blok üreticilerinde yoğunlaştığını ve ağda güvenlik açıklarının görüldüğü en önemli başlıklar arasındaydı.

İrlanda’da faaliyet gösteren blok üreticilerinden eosDublin Whiteblock’ın öne sürdüğü bulgulara cevap verdi.

Birisi sizi taşladığında sinirlenmeniz doğaldır. Biz bu projeye sadece finansal olarak değil duygusal olarak da yatırım yaptık. Bu yüzden böyle şeyleri dikkate alıyoruz.

eosDublin bulguların yanlış olduğunu ortaya çıkarabilecek bir açıklama yapmadı ancak bulgulara “yarım yamalak” yakıştırmasını yaptı. Raporu ciddiye almadıklarını belirten eosDublin yoğun çalıştıkları için daha erken cevap veremediklerini ifade etti. Dünya çapında ölçeklendirilebilir ve gerçek dünya sorunlarına çözüm olmayan Blockchain’lerin bir anlamı olmadığını savunan eosDublin henüz 5 aylık bir proje olduklarını ilerleyen zamanlarda çok daha iyi noktalara geleceklerini iddia etti. eosDublin yeni bir proje olması konusunda haklı olabilir ancak merkezi bir sisteme sahip olmasını savunacak bir argüman bulunmuyor.

Whiteblock ve EOS arasındaki sözlü sataşma devam edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün Whiteblock EOS kalite testini canlı yayında gerçekleştirebileceğini ve sonuçları anında herkese gösterebileceğini duyurdu.

Kaynak: Livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar