X


Elon Musk’tan Yeni Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) Açıklaması: İş Kızışıyor!

Elon Musk, DOGE'un peşini bırakmıyor.
13:01
16 Mayıs 2021

Bir zamanların kripto para sektörünün en sevilenlerinden birisi olan Elon Musk, artık tam olarak kötü bir karaktere dönüştü. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklaması ve devamında piyasanın yaşadığı sert düşüş, bunun temel sebebi.

Elon Musk’ın Bitcoin Yorumu Tepki Çekti

Elon Musk, Bitcoin’in madencilik tabanlı enerji modelini eleştirdikten sonra DOGE’un bu modelini değiştireceğini iddia ederek de ciddi anlamda tepki çekti. Musk, tam olarak alay konusu haline geldikten sonra ise kısa süre önce açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Musk, bir DOGE yatırımcısı tarafından atılan tweete yanıt vererek aslında şu an sektörü aktif takip ettiğini de gösterdi. Dogecoin ve Bitcoin’i kıyaslayan söz konusu kullanıcı tweetinde, DOGE’un aslında BTC’den daha iyi olduğu vurgulanmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk, DOGE ve BTC Kıyaslamasını Sürdürüyor

Dahil olarak görülen Elon Musk ise buna yanıt vererek DOGE’un blok hızını ve boyutunu 10 kat arttırması ile işlem ücretlerini 100 kat düşürebileceğini ve bu sayede “açık ara galip geleceğini” vurguladı. Hem Bitcoin hem de Bitcoin’in kodunun %99’unu kopyalayan Dogecoin, blok boyutunu.1 megabyte olarak belirledi. Daha büyük blok boyutu ise ağ tarafından geçersiz kılınıyor.

Dogecoin’in Bitcoin’e kıyasla en büyük farkının ise işlem hızı olduğu biliniyor. Bitcoin ağındaki blok ve işlem hızı 10 dakika olarak belirlenirken Dogecoin için bu 1 dakika olarak belirlendi. Musk ise bu açıklaması ile beraber kesinlikle DOGE’un kodunu değiştirmekte kararlı olduğunu gösteriyor.

15 Mayıs tarihi itibarıyla tek bir DOGE transferi ortalama 1,59 dolara tekabül ediyor ve bunun üç ay öncesine kıyasla %824 daha yüksek olduğu görülüyor.Elon Musk bu ilginç planının devamında ise DOGE’un gerçekten de dünyanın para birimi olabileceğini ifade etti.

Ünlü milyarder 100 kat daha fazla işlem hacmi ile 100 kat daha düşük işlem ücretinin aslında ağdan elde edilen işlem ücretlerinin aynı kalacağı anlamına geldiğini belirtti. Düşük işlem ücreti ve yüksek hacim ise Musk’a göre dünyanın para birimi olmak için yeterli.

Bitcoin fiyatı ise bu açıklamalar sonrasında düşüş değil tam aksine yükseliş yaşıyor. BTC, 24 saat içerisinde %1,7 yükseliş elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar