X


Elon Musk, Canlı Yayında Dogecoin (DOGE) Hakkında mı Konuşacak?

Dogecoin için gözler 8 Mayıs tarihine çevrildi.
20:59
2 Mayıs 2021

Dogecoin (DOGE), toplam piyasa değerine göre 6. kripto para birimi konumuna yükseldi ve bütün bunların çok kısa bir sürede yaşanması bütün sektörü şaşırttı. Bu başarının arkasındaki en önemli faktörlerden birisi ise kesinlikle milyarder girişimci Elon Musk oldu.

DOGE Fiyatı İçin Elon Musk Etkisi Sürüyor

Elon Musk, DOGE ile ilgili yaptığı çeşitli açıklamalarla gündeme oturdu ve DOGE’un şaka odaklı bir kripto para birimi iken bir anda ABD’nin en çok konuşulan yatırım araçlarından birisi olmasını sağladı. DOGE, ABD’deki milyonlarca yatırımcının cüzdanına girmeyi başardı.

DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,38 dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da Elon Musk’ın 8 Mayıs tarihinde çıkacağı programda yapacağı açıklamalar durumun değişmesini sağlayabilir. Musk, kısa süre önce paylaştığı bir gönderide gözleri yeniden DOGE‘un üzerine çekti ve asında asıl bombayı patlatacağı etkinliğin tarihini paylaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Musk, SNL’e Katılacak

Musk, 8 Mayıs tarihinde Saturday Night Live programına katılacak ve milyarlarca Amerikan vatandaşına canlı yayında seslenecek. Musk’ın bugün yaptığı bir açıklamada ise programda farklı şeyler yapabileceği ve bununla ilgili takipçilerinden öneri istediği görüldü. Musk, SNL içerisinde bazı çılgın fikirleri ortaya atmak istediğini ve bunların neler olduğunu sordu ve DOGE ile ilgili fikre “kesinlikle” diyerek katıldı.

Musk’ın bu yanıtı ise o dakikalarda neredeyse anlık olarak DOGE fiyatının %10 ve üzerinde değer artışı yakalamasını sağladı. DOGE fiyatının bu yükselişi ise 8 Mayıs öncesinde bir fragman olabilir.

Musk’ın programda neler söyleyeceği bilinmese de birçok yatırımcının bu program öncesi yükseliş odaklı emir gireceği (long) veya spottan DOGE alacağını söylemek oldukça mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar