Elon Musk Açıkladı: Tesla Ürün Satışlarında Dogecoin İle Ödeme Dönemi Başlıyor

Elon Musk'ın tweet'i gündem yarattı.
13:42
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin bazı ürünler için Dogecoin ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Milyarder girişimci Musk, Twitter üzerinden Tesla’nın ödeme yöntemlerine Dogecoin’i ekleyeceğini açıkladı.

Tesla, Dogecoin Kabul Edecek

Elektrikli araç devi Tesla, daha sonra belirlenecek ürünleri için Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Tesla CEO’su Elon Musk, gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu. Dogecoin destekçisi Musk, piyasanın durgun ve kızıl olduğu bir günde oldukça önemli bir hamle yaparak en popüler meme coin’i uçurmayı başardı.

Bununla birlikte bazı ürünler kısmı dikkat çekiyor. Hangi ürünlerin Dogecoin ile alınabileceği muhtemelen önümüzdeki dönem içerisinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Milyarder iş insanı Elon Musk, Dogecoin’in bir numaralı katalizörü olma görevini bir kez daha yerine getirdi. Bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’in nasıl bir performans ortaya koyacağı merak konusuyken bu deneyin başarıya ulaşıp ulaşamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Dogecoin Fiyatı

En popüler şaka kripto para Dogecoin, Musk tweet’inin akabinde %20’nin üzerinde bir artış yakaladı. Büyük haberin etkisi ile rotasını yukarı kıran DOGE, şu anda 0.18 dolar seviyesine kadar yükseldi. Son 24 saatlik işlem hacmi ise %200’ün üzerinde artış kaydetti. DOGE fiyatında görülen bu hareketlilik, an itibarıyla artarak devam ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban gibi destekçilerini arkasına alan Dogecoin, ödeme sistemi olarak kabul görmeyi sürdürüyor. Dogecoin, uzun süredir diğer şaka kripto paraların gölgesinde kalmış ve beklentileri karşılayamamıştı. Shiba Inu, Floki Inu, Dogelon Mars gibi meme token’lar son dönemin en çok gündemi işgal eden varlıkları oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar