2022 Yılı Tahminleri Şekilleniyor: Bu 3 Altcoin Büyük Artış Yaşayabilir, İşte Nedenleri!

2022 yılı yaklaştıkça analistlerin kripto para tahminleri de şekilleniyor. Bu 3 kripto para biriminde ise 2022’de büyük artış bekleniyor. 
13:15
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Zaman zaman analistler çok ciddi artış yaşayabileceğini düşündükleri altcoin’leri takipçileri ile paylaşabiliyor. Ancak bu noktada yatırımcıya düşen, projeyi detaylı bir şekilde araştırmak ve sadece tavsiye ile alım yapmamak…

Kripto para ekosisteminde yakından takip edilen bir YouTube kanalı olan Cheeky Crypto da 2022 yılında 100 kata kadar artış beklediği altcoin’leri takipçileri ile paylaştı. Analistlerin tavsiye ettiği ve araştırılması gereken altcoin’lere bir bakalım…

Cardano (ADA)

Listedeki ilk altcoin, son zamanlarda oldukça ciddi bir geri çekilme yaşayan Cardano (ADA) bulunuyor. Dolayısıyla analist 2022 yılında ADA için çok büyük artışlar görülebileceğini dile getiriyor. Her ne kadar 2022 yılında akıllı sözleşme platformları popüler olsa ve Cardano da bu özelliği ekleyerek önemli bir gelişmeye imza atmış olsa da henüz dApp’lerin olmadığı ifade ediliyor.

Dolayısıyla Plutus Application Backend (PAB) eklenmesi ile dApp’lerin de Cardano da olacağı ve bunun da işlem hacmini arttıracağı ifade ediliyor. Dolayısıyla analiste göre şu anda ADA yatırımcılara bir satın alma fırsatı veriyor.

Analistin açıklamalarına göre 2022 yılında şu anki satış baskısı bir alım baskısına dönüşebilir ve ADA 2022’de yeni bir rekor kırabilir. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ADA 1,22 dolardan işlem görüyor ve 3,1 dolarlık ATH’sinin oldukça altında seyrediyor.

Polygon (MATIC)

Analistin değindiği ikinci altcoin’in Polygon (MATIC) olduğu görülüyor. MATIC, Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon Network’e güç veren token olarak tanımlanabilir. Analistin açıklamalarına göre, Ethereum yeni yılda yükselmeye başlayacak ve bu durum MATIC’e de yansıyacak. Çünkü Polygon’da işlem hacmi artışa geçecek.

Analist tahminlerinde MATIC’in 10 kata kadar artış yaşama potansiyeli olduğunu dile getiriyor. MATIC yazının yayına hazırlandığı sırada 1,82 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Analiste göre 2022 yılında ciddi bir artış yaşama potansiyeli olan bir başka altcoin Ripple (XRP). Bilindiği gibi 2020 yılının Aralık ayında Ripple’ karşı SEC tarafından bir dava açıldı ve bu sebeple fiyat sürekli baskılanıyor. Dolayısıyla analiste göre bu dava yavaş yavaş sona yaklaşılıyor ve bu da XRP fiyatını etkileyecek.

Analist yaptığı açıklamalarda dava sonuçlanana kadar 2022 yılının başında XRP’de yukarı yönlü hamleler görülebileceğini ifade ediyor. Eğer dava Ripple lehine sonuçlanırsa da XRP’nin 230 kata kadar artış yaşama potansiyeli olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan XRP yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,78 dolardan işlem görüyor ve 20 katlık artış yaklaşık olarak 15 dolara işaret ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar