X

Elektrikli Otomobil Üreticisi Tesla, Dogecoin (DOGE) İle Ödeme Yöntemini Eklemeye Hazırlanıyor!

Tesla'nın kaynak kodunu analiz eden bir yazılım mühendisi, şirketin DOGE ile ödeme seçeceğini test ettiğini açıkladı.
09:10
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeceğini test ediyor.

Tesla, DOGE Ödemelerinde Test Aşamasında

Twitter’da “Tree of Alpha” adlı bir yazılım mühendisi, The Block’un haberine göre, global haber kaynaklarına verdiği demeçte konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Tesla’nın kaynak kodunu analiz eden yazılım mühendisi, şirketin yaklaşık üç gün önce DOGE ile ödeme yöntemini test etmeye başladığını söyledi.

Şu anda Dogecoin ile ödeme seçeceğinin arayüzde herkesin erişebileceği şekilde gözükmediğini ifade eden yazılım mühendisi, bu nedenle halihazırda DOGE ile ödeme seçeceğinin test aşamasında olduğuna dikkat çekti.

Tesla’nın DOGE Hamlesi

Twitter’da “Tree of Alpha” kullanıcı ismi ile bilinen yazılım mühendisi, Kasım ayında da Tesla’nın SHIBA ödemelerini test ettiğini ifade etmişti. Ancak sonrasında bu süreçte SHIBA’nın değil, DOGE’nin test aşamasında olduğuna ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Geçen yıl Mart ayında Tesla, ödemelerde lider kripto para birimi Bitcoin‘i desteklemeye başladı. Ancak Tesla, kısa bir süre sonra Mayıs ayında, çevresel etki konusundaki endişeler nedeniyle Bitcoin ile ödeme özelliğini kaldırdı. Şirket tarafından yapılan açıklamalar ise lider kripto para biriminin üretiminde harcanan enerjiye dikkat çekilerek birtakım çevresel etkilere ilişkin endişelere değinildi.

Bitcoin ile ödeme özelliğini çok kısa bir süre içerisinde kaldırsa da Tesla, portföyünde hala yüksek miktarlarda BTC bulunduruyor. Coingecko verilerine göre, şirketin bilançosunda mevcut fiyatlarla 2 milyar doların üzerinde bir değerleme ile 48.000 Bitcoin var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar