Reklam

Litecoin (LTC) Balinaları Harekete Geçti! LTC Yükselir Mi?

Bir zamanların en popüler kripto paralarından olan Litecoin yeniden geri mi dönüyor?
22:29
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bir zamanların en popüler 3 kripto parasından biri olan Litecoin büyük ölçüde popülerliğini kaybetti. İlk 5’te görmeye alıştığımız LTC yazı hazırlandığı sırada 22’nci sıradaki yerini koruyor. Fakat balinalar artık yaşam belirtisi göstermeye başladı. Yaklaşık 1 aydır LTC toplanıyor ve fiyat hareketi başlayabilir.

Litecoin (LTC) Balinaları Harekete Geçti

Santiment verilerine göre, 10.000 ila 1 milyon Litecoin (LTC) tokeni tutan balina adresleri, son 15 haftada toplam arzın %5’ini biriktirdi Santiment, bu çizginin 2017’den bu yana en büyük oran olduğunu ve altcoin için yaşam belirtilerine işaret ettiğini belirtiyor. Litecoin, 10 Kasım’da 302$’a ulaştığından beri istikrarlı bir şekilde düştü. Fiyat düşüşü, LTC’yi 10 Ocak’ta 131.50 doların en düşük seviyelerine getirdi ve ardından hafif bir toparlanma yaşandı. Bir ay süren düşüş, balinaların daha fazla LTC toplamasına sebep oldu.

Yazı hazırlandığı sırada LTC %2 kayıpla 135 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Mevcut fiyatıyla LTC, 10 Mayıs 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 412 dolardan %66,41 düştü. CoinMarketCap’e göre Litecoin, son düşüşlerinin ardından ilk 10’dan düştükten sonra şu anda 22’nci sırada yer alıyor.

Litecoin, en az Eylül 2019’dan beri MimbleWimble (MW) üzerinde çalışıyor. Bir zamanlar çok fazla ilgi varken, bu NFT’lerin ve DeFi’nin popülaritesinden bu yana değişti. Eylül 2020’de, ilk MW test ağı aylarca bekledikten sonra başlatıldı. Ancak, proje tekrarlanan gecikmeler nedeniyle yatırımcılar tarafından güven kaybetti. Litecoin Vakfı’nın yaratıcı direktörü Robbie Coleman, MW’nin “şu anda son kod incelemesinde” olduğunu belirtti. Projenin baş geliştiricisi David Burkett, bu yılın başlarında Ocak ayında yayınlanacak bir sürüme işaret etmişti.

Litecoin (LTC)

Walmart sahte iş birliği açıklamasından bu yana kripto para yatırımcıları LTC’ye negatif bakıyor. Ogünlerde piyasanın ciddi kayıplar yaşamasına sebep olan paylaşım Litecoin resmi hesabından yapılmıştı.

RSI dört saatlik grafikte nötr bölgede ve MACD pozitif. Fiyat hareketli ortalamaların önemli kısmını halen geçemedi. Şu an üzerinde bulunduğu 135 dolar seviyesinin kaybedilmesi teknik olarak 119,9 dolara kadar bir gevşemenin kapısını açabilir. Fiyat eğer bu bölgede tutunur ve boğalar harekete geçerse 146 ve 152 dolar seviyelerini hedefleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar