X


Efsane Yatırımcılardan Mobius’a Göre Bitcoin Henüz Dibe Vurmadı

Efsane yatırımcılardan ünlü ekonomist Mark Mobius, Bitcoin'in henüz dibe vurmadığını iddia ederek düşüşün devam edebileceğini söyledi.
09:45
24 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Varlık yönetim şirketi Mobius Capital Partners kurucu ortağı Mark Mobius, en büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) uzun bir düşüş trendinin ardından henüz dibe vurmadığına inandığını söyledi.

“Öncü Bir Gösterge”

Bloomberg’in haberine göre, efsane yatırımcılardan ünlü ekonomist Mobius, kripto paraların yatırımcı duyarlılığının bir göstergesi olarak hizmet ettiklerini ve hisse senetleri ile korelasyon gösterme eğiliminde olduklarını belirterek şunları söyledi:

Kripto paralar yatırımcı duyarlılığının bir ölçütü olarak hareket ediyor. Bitcoin düşüyor, ertesi gün Dow Jones düşüyor. Alınan model bu. Bu, Bitcoin’in öncü bir gösterge olduğunu gösteriyor.

Mobius, ayrıca hisse senedi almaya başlamak için en doğru zamanların, hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların ağır kayıplar vermesi ve havlu atmasının ardından yatırımcı duyarlılığının düştüğü dönemler olduğuna inandığını belirtti.

Efsane yatırımcı, yatırımcıların fiyattaki düşüşe rağmen hala Bitcoin almak istemelerinin fiyattaki düşüşün devam edeceği anlamına geldiğini iddia ederek şu ifadelerin kullandı:

Yatırımcılar düşüşlerde hala alım yapmaktan bahsettiği sürece, bu bir umut hissinin olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda bir ayı piyasasında henüz dibe vurulmadığı anlamına da geliyor.

Mobius, Mayıs ayında en büyük kripto paranın BTC‘nin sıçramasından önce ve 17 bin 800 dolara kadar düşmesinden önce 20 bin dolara gerileyeceği tahmininde bulunmuştu.

Bitcoin’de Son Durum

En büyük kripto para Bitcoin, yazım sırasında günlükte yüzde 2,78 yükselişle 20 bin 984 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto paranın piyasa değeri ise 400 milyar dolara oldukça yakın bir noktada, 398.6 milyar dolarda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar