Düşüşte Yükselen Kripto Para Artık Düşmeye Hazırlanıyor!

Düşüşte yükselen popüler kripto para için artık birçok sinyal düşüşe işaret ediyor. Peki olumsuz sinyaller nereden geliyor?
12:50
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar düşerken yatırımcılarına ciddi paralar kazandırdı. Ancak her yükselişin bir dönüşü var. Popüler altcoin yönünü aşağıya çevirebilir. Bitcoin sürekli iniş çıkışlar yaşarken yaklaşık %50 kazanç eldeden QNT yazı hazırlandığı sırada %5 düşüşle 130 dolardan alıcı buluyor. Peki düşüş ihtimali nasıl belirdi? QNT yatırımcılarını neler bekliyor? Detaylar haberimizde.

Quant (QNT) Alınır Mı?

Haftalıkta %50’ye yakın kazanç elde etse de sonsuz yükseliş yoktur ve QNT fiyatı da artık düşüşe hazırlanıyor. Ralli, kısa vadeli yükselen fiyat kanalını oluşturan kısa vadeli desteği yeniden test ettikten sonra gerçekleşti. Fiyat 135 dolar seviyesinin altına düşmeden önce 145 dolara kadar tırmandı. Altcoinlerin neredeyse zarar ettirirken QNT yatırımcıları mutluydu.

QNT, 5 ayın en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmış olsa da fiyatın aşırı alım bölgesinde daha fazla kalmaması gerekiyor. Ek olarak son 24 saatteki %5’lük düşü artık satış baskısının belirdiğini gösteriyor. Bu sinyaller ilerleyen saatlerde daha büyük kayıpların habercisi olabilir.

Quant (QNT) Yorum

Olumsuz beklentiler sadece QNT’nin fiyat hareketinde değil. Quant’ın on-chain ölçümleri de benzer bir sonuca işaret ediyor. Velocity metriği ayın en düşük seviyesine doğru hareket etti. Bu veri QNT tokene olan eğilimin yavaşladığını gösterir. QNT‘nin 90 günlük Ortalama token yaşı metriği, 26 Eylül’de yeni bir aylık en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra düşmeye başladı. Bu pivot, 90 günlük süre içinde HODL yapan bazı yatırımcıların artık satışlara başladığını gösterir.

Görsel

Benzer şekilde MVRV oranı %21’e ulaşarak yatırımcıların büyük oranda karda olduğunu vurguladı. Bu veri de yine satış baskısının artabileceğine işaret eder. Aylık dipten alım yapan daha fazla yatırımcının karda olması ve HODL yapanların satışını gösteren verileri birleştirdiğimizde düşüşün devam etmesi sürpriz olmayacaktır. Son birkaç gün içinde ciddi miktarda QNT token el değiştirdi yine bu veri de son gelen artış sonrasında başlayan satışları destekliyor.

Yukarıdaki metrikler, bir geri çekilmenin gerçekleştiğine dair kesin bir onay sağlamayabilir. Ancak dinamiklerindeki değişimler, yatırımcılara bir sonraki hamle hakkında fikir verecektir. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 19.300 dolarda olduğu için genel piyasa koşulları da düşüş beklentisini destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar