Reklam

Dünyanın İlk Blockchain Tabanlı Geleneksel Hisse Senedi: BLUESHARE.IO

11:50
24 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 4 Dakika

BLUESHARE şimdiye kadar Blockchain üzerinde kendi geleneksel hisse senetlerini sunan ilk ve tek şirket oldu. Merkezsiz yatırım seçeneğinin yanı sıra, hissedarlar aynı zamanda geleneksel ‘kağıt hisse senedi’ de alabilecekler ve BLUESHARE’in halka arzını ilk ve tek karışık (melez) menkul kıymet token arzına (STO) dönüştürmesine yardımcı olacaklar.

BLUESHARE

23 yıllık tarihe dayanan işletme, hisse veya Blueshare Token satın alımı ile direkt ve şeffaf bir şekilde gelecekteki yatırım akışına ve ciddi orandaki sermaye kazancına katılma fırsatı sunuyor.

Altın Sezonu: Yapılan her yatırım ile %3 ek BST (blueshare token) kazanın! Daha fazla bilgi ve yatırım fırsatına ilgili site üzerinden ulaşabilirsiniz: blueshare.io

Dahası, hissedarlara ETH/BTC/USDT/BST olarak anında kazanç elde edilebilen ek BLUSHARE referans programı sunulmaktadır. Kendi referans linki ile platforma kullanıcı kazandıran herhangi bir kişi, söz konusu yatırımcı tarafından satın alınan bütün token’lerin %3’üne denk bonus kazanabilecek. Platforma yeni gelen yatırımcı ise referans link kullandığı için %1 bonus token kazanma şansına sahip.

BLUSHARE’in diğer firmalardan ayrılan en büyük özelliği ise, yatırımcıların sahip olduğu asıl değerin, direkt olarak şirket ve şirket hisseleri üzerinde bir paya sahip olması şeklinde açıklanabilir. Müşteriler aldıkları token’ler veya hisse senetleri ile direkt olarak şirketin belirli bir payına da sahip olduklarından dolayı, belirsizlik, volatilite veya ayı piyasası dönemlerinde BST tokeni onları kripto para piyasasındaki olası kayıplara karşı da bu yönüyle koruyabilmekte.

Bütün bunlara ek olarak BLUESHARE, İsviçre merkezli konsolide edilmiş bir şirket tarafından kendi geleneksel hisse senetlerini Ethereum blockchain ağına koyacak olan dünyanın ilk işletmesi olarak da biliniyor.

Yukarıdakilerin hiçbirinin sizin için etkili olmaması ihtimalini de göz önüne alarak, fikrinizi yeniden gözden geçirmeniz için etkili olabilecek birkaç sebebi sizler için sıraladık.

Yeni ve Farklı Bir Konsept

Interprom Mining AG, doğal madenler ile kaynakların keşfini ve kripto para topluluğunun desteği ile bunların çıkartılmasını sağlayacak bir ortak havuzu fonlamayı hedeflemekte. Firmanın üyeleri bunu başarabilmek ve bu sayede gelecekte elde edecekleri gelir akışı ile ciddi bir sermaye kazancına ulaşabilmek için şimdiden direkt ve şeffaf bir şekilde yatırım yapabilecekler.

STO, şirketin gelişmesi ve iyi hazırlanıp detaylı planlanan şemalar aracılığıyla altın, gümüş, bakır, kurşun, çinko ve buna benzer birçok demir esaslı olmayan değerli madenlerin kazılması için gerekli hizmetlere fonlama sağlayacak. Özünde bir hissedar olan her bir token sahibinin asıl ödülü ise işletme büyümesinden kaynaklanan sermaye gelirinin yanı sıra, kâr payından elde edilecek kazanç olacak.

Kanıtlanmış Alt Yapı

Interprom OOD firması 23 yıllık geçmişi ile kendisini Avrupa ülkesi Bulgaristan içerisinde ve çeşitli yurt dışı bölgelerde önde gelen bir inşaat ve madencilik şirketi olarak kanıtladı. Şirketin sağlık, eğitim, güç üretimi, yol yapımı, atık su arıtma tesisleri ve devasa şehir alt yapıları konusunda tamamlanmış birçok projeden oluşan başarılı bir portföyü mevcut.

Bununla beraber BLUESHARE Token’leri (BST) direkt olarak Interprom Mining AG firmasında tokenleştirilmiş sermaye hisselerine katılım payını temsil edecek. Başka bir deyişle, Blueshares diğer yeni gelişen projelerin aksine gerçek ve tamamıyla işlevsel milyarlarca dolarlık bir şirketin hisselerini temsil edecek.

İsviçre Merkezli ve Yasalara Uyumlu

Interprom kendi hisselerini Ethereum tabanlı akıllı kontratları kullanarak sunan ilk şirket ve böylelikle gerçek bir değere 7/24 erişim sağlamakta.

Interprom Mining AG, İsviçre yasaları bağlamında bunlara tamamıyla uyumlu olarak çalışan bir şirket ve çoktan kendi Prospectus‘ünü yayınladı. Prospektüs halka açık bir şekilde yayınlandı ve potansiyel yatırımcıların bu yatırım fırsatını değerlendirebilmeleri için hazırlandı.

İhtiyaç Duyulan Çözümleri Sunuyor

BLUESHARE yukarıdaki bütün bu özelliklere ek olarak gerçek dünyaya ait çözümleri sunan bir projedir. İşte BLUSHARES’in çözmeyi amaçladığı sorunlardan bir kaç tanesi:

  • Menkul kıymetlerin direkt olarak eşler arası transferi imkansızdır 

Finansal enstrümanların kullanıma hazır olabilirliği  ve bunların aktarılması konusunda devasa kısıtlamalar var ve bunlar çok sayıda piyasa katılımcısının elini ayağını bağlamakta. Bunun tam aksine tokenleştirilmiş menkul kıymetler ise direkt, eşler arası bir imkan sunup, sadece beyaz listeye alınmış cüzdanlar arasında sınırsız hareketlilik sunmaktadır.

  • Yüksek Sermaye Masrafı 

Madencilik sektörü çoğunlukla nispeten büyük şirketler tarafından hakimiyet altına alınmış durumda ve bunlar da kurumsal yatırımcıların kontrolü altında. Sektördeki start-up firmaları veya sektöre yeni giriş yapmak isteyen firmalar ise geleneksel olarak özel hisse senedi satışları ile fonlanmakta olup, bu durum fonlamanın masrafını arttırmakta ve çeşitlendirilmesini kısıtlamaktadır. Tokenleştirilmiş hisse senetleri ise halka daha açık bir seçenek olmanın yanı sıra, risk ayrıştırması ve giriş limitinin azaltılması konusunda çok daha tasarruflu ve uygun bir yöntem sunmaktadır.

  • Kısıtlı Likidite 

Halka açık sermaye piyasalarına erişimi olmayan yolun başındaki şirketler, genellikle kendi hisse senetlerinin satışı için bekledikleri likiditeye ulaşamazlar ve bu çoğunlukla kısıtlanır. Hisse senetlerinin yasalara uygun bir şekilde tokenleştirilmesi ise, şirketin ilk aşamalarında çok ihtiyaç duyduğu likiditeyi sağlamaktadır.

Ancak BLUESHARE’in getirdiği avantajların hepsi yukarıdakilerle sınırlı kalmıyor. Proje bunlara ek olarak aracıları ortadan kaldırarak yatırımcı ile satıcı arasında direkt bir bağ kuruyor ve bunun ötesine geçiyor.

Yukarıda söz edildiği gibi BLUESHARE çoktan kendi STO’suna başladı ve yatırımcılardan ciddi bir ilgi görmekte. Altın Sezonu içerisinde satın alınan tokenlere ek %3 token verilmekte ve bu yüzden kendi token’lerinizi almak için sakın gecikmeyin!

Proje hakkında daha fazla detay almak ve bunu kendi gözünüzle incelemek için, linkten internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar