reklamı kapat

”Dünyanın İlk Blockchain ile Uyumlu Akıllı Telefonu” Piyasaya Çıkıyor!

Finney, Bangladeş içerisinde piyasaya çıkmaya hazır.
10:00
9 Eylül 2019

Dünyanın ilk blockchain ile uyumlu akıllı telefonu olduğu iddia edilen Finney, yakında Bangladeş içerisinde satışa çıkartılacak. 9 Eylül tarihinde yerel bir haber kaynağı olan The Daily Star tarafından yayınlanan habere göre, Bangladeş Telekomünikasyon Düzenleme Komisyonu söz konusu akıllı telefonun Ağustos ayında ithal edilmesine ve Ekim ayında da Bangladeş piyasasına sürülmesine onay verdi.

Blockchain İle Uyumlu Akıllı Telefon

Finney’in Bangladeş içerisinde böyle bir hamle yapması aslında ülkede akıllı telefon sahiplerinin sayısının inanılmaz oranda artmasından kaynaklanıyor. 2018 yılında küresel araştırma firması GSMA Intelligence tarafından yayınlanan bir rapora göre 2025 yılına kadar nüfusun yüzde 75’i akıllı telefona sahip olacakken, yüzde 41 ise mobil internet aboneleri olacak.

GSMA’ya göre nüfus git gide daha ucuz telefonlara yönelmeye başladı ve Finney de bu sebeple fiyatını pazardaki diğer cihazlara göre uygun tutmayı amaçladığını vurguladı. Finney geçtiğimiz yıl 999 dolarlık fiyat etiketi ile piyasaya çıkmıştı ki Samsung Galaxy S10 yerel telefon pazarlarında 894 dolar seviyelerinden satılmakta. Bu da teknik olarak Finney’in cihaz fiyatını biraz daha düşürmesi durumunda daha çok alıcıya ulaşabileceği anlamına geliyor.

Dahili Blockchain ve Cüzdan Özellikleri

İsviçre tabanlı Sirin Labs tarafından geliştirilen telefon 2017 yılının en büyük beş ICO’sundan birisi olmuş ve 157 milyon dolar toplamıştı. Telefonda dahili bir soğuk depolama cüzdanı, güvenli iletişim hattı ve merkeziyetsiz uygulama ekosistemi var.

Finney’den sonra dünya devi HTC de benzer bir telefon ile takipçilerin karşısına çıkmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.