reklamı kapat

Dünyanın En Büyük 13. Ulusal Varlık Fonu, Bir Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı!

Dünyanın en büyük 13. uluslararası varlık fonu, bir kripto para borsasına yatırım yaptı.
09:00
12 Ağustos 2019

Dünyanın en büyük 13. ulusal varlık fonu konumundaki Abu Dabi merkezli Mubadala Investment Capital, MidChains isimli bir kripto para borsasına yatırım yaptı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli haber kaynağı Gulf News’in 11 Ağustos tarihinde aktardığı bilgilere göre Mubadala Investment Capital yaklaşık olarak 2019 yılının sonlarında piyasaya çıkması planlanan kripto para borsası MidChains’e yatırım yapma kararı aldı.

İlgili kripto para borsasının Abu Dabi içerisindeki serbest bölge ve uluslararası finans merkezi Abu Dabi Global Market (ADGM) içerisinde yer alacağı belirtildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan MidChains kurucu ortağı Basil Al Askari şunları ifade etti:

”Biz bir kripto para borsasıyız. Bunu içerisinde hisse senetlerinin alınıp satıldığı bir hisse senedi borsasına benzer gibi düşünebilirsiniz ancak bu durumda biz hisse senedi değil kripto para alıp satıyoruz. Platform olarak bunun yanı sıra depolama hizmetleri yapıyoruz ki bu da aynı zamanda müşterilerimiz adına depolama, işlem yapma, işlem açma hizmetleri verdiğimiz manasına geliyor.”

Bitcoin İtibari Paraların Yerini Almayacak

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yabancı hissedarlar şimdiden MidChain’in alım satım platformunu kullanmaya ilgi duyuyor. Al Askari sözlerine ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) mevcut itibari paraların yerini alacak bir para birimi yerine bir yatırım sınıfı olarak gördüğünü dile getirdi.

ADGM’nin Finansal Hizmetler Regülasyon Otoritesi bu yılın başlarında MidChain’in bir kripto para borsası olarak işlem vermesine olanak sağlamıştı. Bu da aslında borsanın bir kere piyasaya çıkmasından itibaren ilgili regülatör tarafından tamamıyla düzenleneceği anlamına gelmekte.

Abu Dabi daha önce de kripto paralarla ilgili hamleleri ile gündeme gelmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun