reklamı kapat

Dünyaca Ünlü Japon Şirket Kripto Para Borsası Açıyor

Rakuten nisan ayında kripto para borsası açıyor.
23:00
25 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Japon e-ticaret şirketi Rakuten, Rakuten Wallet isimli kripto para borsası açacağını doğruladı. Cointelegraph’ın haberine göre borsa gelecek ay hayata geçecek.

Rakuten Wallet

Japonya’daki ‘kripto para piyasasına giriş yapma’ modasına son uyan şirket Rakuten oldu. Bu ay başlarında “Everybody’s Bitcoin”in ismini değiştiren şirket Rakuten Wallet isminde karar kıldı. Aynı zamanda NBA’i kasıp kavuran Golden State Warriors’ın forma sponsoru olan Rakuten EB’yi Ağustos 2018’de 265 milyon yen (2,4 milyon dolar) ödeyerek satın almıştı.

Borsanın yapısında değişikliklerin yapıldığı konsolidasyon döneminden sonra şirketin yöneticileri, Everybody’s Bitcoin’in mart sonunda operasyonlarının duracağını doğruladı. Rakuten’den yapılan basın açıklaması şu şekilde:

Rakuten Wallet bir sanal para değişim şirketi olarak piyasanın kesintisiz bir şekilde büyümesine katkıda bulunacak, daha fazla müşterinin kullanımına hazır hale gelmek için güvenliği artıracak ve hizmetleri iyileştirecek.

Japonya’daki Kripto Sektörü

EB Nisan 2018’de Japon finans düzenleyicilerinden İş Geliştirme Emri almıştı. Bunun sebebi Japon Coincheck platformundan bundan üç ay önce hack’lenerek yarım milyar dolar kayba uğramasıydı. Olay üzerine soruşturma başlatan düzenleyiciler, güvenlik ve veri kullanımı değerlendirmelerine bağlı olarak birçok borsaya bu emri verdi. Küçük bir ekleme yapalım: Online broker Monex Group Coincheck’i Nisan 2018’de tamamen satın almış ve bunun için 33 milyon dolar ödemişti.

Yahoo! Japan’ın yerel bir yan şirketinin %40’ına sahip olduğu kripto para borsası TaoTao da geçtiğimiz günlerde operasyonlarına mayıs ayında başlayacağını açıkladı. Daha önce BitARG ismiyle bilinen borsadan Yahoo! Japan 2 milyar yen (o zamanki değeriyle 19 milyon dolar) değerinde hisse senedi almıştı.

Sözün özü, Japonya’da zaten hareketli olan kripto para sektörü iyice filizleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.