X


Dogecoin’e Ağır Darbe! Popüler Borsa DOGE’i Listelemeyeceğini Duyurdu

Popüler kripto para borsası Bitstamp'ın CEO'su Julian Sawyer, Dogecoin'i borsalarında listelemeyeceğini duyurdu.
18:16
17 Ağustos 2021
Dogecoin'e Ağır Darbe! Popüler Borsa DOGE'i Listelemeyeceğini Duyurdu

Son dönemde şaka kripto para birimleri kripto para piyasasında önemli bir popülerlik kazandı. Birçok büyük kripto para borsası platformlarında şaka kripto para birimlerinin listelenmesine izin verirken bazı borsalar ise bu duruma karşı çıktı.

Bitstamp Dogecoin’i (DOGE) Listelemeyi Reddetti

En eski kripto para borsalarından biri olan Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, Financial News’e yaptığı açıklamalarda son dönemde oldukça popüler bir hal alan meme (şaka) kripto para birimlerinin borsalara eklenmesinin borsalarda nicelikten çok kaliteye öncelik veren titiz listeleme politikasına ters düşeceğini söyledi. Sawyer yaptığı açıklamada konu ile ilgili şu ifadeye yer verdi.

“Bu nicelik yarışı değil, nitelik yarışıdır.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitstamp CEO’su ayrıca Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın tweet’leriyle Dogecoin (DOGE) fiyatında dalgalanmalara neden olduğundan bahsetti. Sawyer, bu tür bir piyasa manipülasyonunun doğru olmadığını söyleyerek müşteri korumasının önemini vurguladı.

“Sorun şu ki, yatırımcıların bir milyarderin tweet’iyle yükselen veya düşen meme (şaka) para birimlerine yatırım yapmanın doğru olduğunu düşünmüyoruz.”

Öyle ki dünyanın önde gelen borsaları da dahil olmak üzere birçok kripto para borsası, şaka kripto para çılgınlığı yüksek seviyelere ulaştığında Dogecoin‘i listelemek için harekete geçti. Popüler kripto para borsaları arasında ilk olarak Gemini Mayıs ayında kapılarını Dogecoin’e açarken, Haziran ayında ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase onu takip etti.

Güçlü Yasal Düzenlemeler

Bitstamp, sıkı AML/KYC gereksinimleri ve kullanıcı gizliliği arasında doğru dengeyi kurma çabalarıyla ve mevzuata uygunluk açısından her zaman önde gelen bir kripto para borsası olmuştur.

Öyle ki, Lüksemburg merkezli borsa geçtiğimiz Haziran ayında eski federal savcı Thomas Hook’u yeni uyum görevlisi olarak işe aldı. Öte yandan Bitstamp, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Aralık ayında Ripple‘a dava açmasının ardından ABD’de XRP ticaretini askıya alan ilk büyük borsa oldu.

Kripto para endüstrisindeki hızla gelişen düzenleyici ortam, muhafazakar listeleme politikasına bağlı kalmanın ve riskli altcoinlerden kaçınmanın kazanan bir strateji olabileceğini gösteriyor.

Dogecoin Fiyatı

Popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, geçtiğimiz günlerde Elon Musk ve Mark Cuban’ın paylaşımları nedeni ile yeniden harekete geçmişti. Bugün itibarıyla şaka para birimi DOGE CoinMarketCap verilerine göre %0.91’lik düşüşle 0.32 dolar bandında işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar