X


Dogecoin Kurucu Ortağı Billy Markus, DOGE’u Alevlendirecek Adımı Açıkladı

Billy Markus, Dogecoin yükselişini tetikleyecek iki önemli noktayı işaret etti.
13:15
30 Eylül 2021

En popüler şaka kripto para Dogecoin, benimsenmesini artırmak ve tekrar ön plana çıkmak adına girişimlerini sürdürüyor. DOGE’u 2013 yılında Jackson Paler ile birlikte kuran yazılım mühendisi Billy Markus, popüler kripto paranın daha yaygın kullanımı ve kullanıcı kazanımı için iki alana dikkat çekti.

Dogecoin’in Bunlara İhtiyacı Var

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Dogecoin yükselişini tetikleyecek iki önemli noktayı işaret etti. Markus’a göre Dogecoin’in NFT‘lere ve ETH köprüsüne ihtiyacı var. Kurucu ortak, Dogecoin ile Ethereum arasındaki köprü tamamlandığında popüler kripto paranın seviye atlayacağını belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İkinci olarak ise popüler kripto para biriminin Opensea örneğindeki NFT pazar yerleri gibi ödeme yöntemi olarak Ethereum ile uyumlu DOGE kabul eden platforma ihtiyacı var. Mevcut dönemde NFT sektörü inanılmaz bir ilgiyle karşı karşıya ve yüksek talep görüyor. Markus, NFT alımları için DOGE kullanmanın popüler kripto parayı yüksek faydaya sahip bir varlık haline dönüştüreceğini aktardı.

Vitalik Buterin Parantezi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin’in PoS konsensüsüne geçmesini ümit ediyor. Medyaya yansıyan bilgilere göre 2 Eylül tarihinde Buterin, Dogecoin‘in hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasını geçmesini umduğunu belirtmişti. Bunun gerçekleşmesi için ise Ethereum kodlarını kullanın önerisi gelmişti.

Dogecoin hali hazırda Proof of Work (iş kanıtı) algoritmasını kullanıyor. Vitalik Buterin, Dogecoin kurucu ortaklarının DOGE ihracını “küresel kamu mallarını finanse eden” bir tür DAO’ya entegre etmesini dile getirdi. Buterin bu adımın sağlıklık değerler sistemine oldukça iyi bir giriş olacağını vurguladı.

Vitalik Buterin, Dogecoin Vakfı‘na katılmıştı. Bu hamlenin ardından Ethereum kurucu ortağının babası Dmitry Buterin, yönetim kurulunda Vitalik’in bulunmasını DOGE için bulunmaz bir fırsat olduğunu aktarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar