Dogecoin İçin Müjde! Elon Musk Bombayı Patlattı: Parayı Artık Paylaşacağız!

Dogecoin'in en büyük destekçisi konumunda olan Elon Musk yaptığı açıklamayla birlikte Twitter üzerinden Dogecoin'e göz kırptı.
23:20
3 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çılgın milyarder ve aynı zamanda Twitter’ın da başkanı konumunda bulunan Elon Musk, Twitter’ın bugünden itibaren reklam gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşmaya başlayacağını söyledi. Girişim, içerik oluşturucuların yanıt dizilerinde görünen reklamlar için geçerli olacak. Bu, sosyal medya platformu için gelir modelini geliştirmeyi planlayan Tesla CEO’sunun bir başka girişimi olarak görülüyor. Twitter’ın Dogecoin (DOGE) bazlı ödemeler sunacağına dair uzun zamandır spekülasyonlar yapıldığından, son girişim dolaylı olarak kripto piyasasıyla da bağlantılı olabilir.

Twitter’ın İçerik Oluşturucu Reklam Gelir Modeli

Memecoin Musk’ın en sevdiği kripto para birimi konumunda ve Dogecoin’in potansiyeli hakkındaki yorumları yaygın olarak bilinmekte. İçerik oluşturucuların reklam geliri modelinin DOGE’de ödeme yapma açısından nasıl sonuçlanacağı henüz belli değil.

Musk Cuma günü yaptığı açıklamada, gelir paylaşımına hak kazanabilmek için içerik oluşturucuların Twitter’ın Blue Verified programına abone olmaları gerektiğini söyledi. Tesla, Dogecoin topluluğuna büyük güven veren bir hareketle, ürünleri için DOGE bazlı ödemeleri zaten kabul ediyor.

Elon Musk şu açıklamayı yaptı:

Bugünden itibaren Twitter, yanıt dizilerinde görünen reklamlar için reklam gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşacak.

Dogecoin Son Durum

Haberle birlikte Dogecoin fiyatı ekside işlem görmekten dakikalar içinde %0,5 oranında değer kazandı ve pozitif yönde bir hareket gerçekleştirdi. Yapılan fiyat incelmesine göre, DOGE fiyatı son 24 saatte %0,67 düşüşle 0,09299 dolar seviyesinde bulunuyor.

Öte yandan DOGE topluluğu, Twitter’ın önümüzdeki birkaç ay içinde bir noktada kripto bazlı ödemeler sunacağından umutlu. Sadece bu değil, Musk zaten Twitter’da DOGE ödemelerini tanıtma planları hakkında ince ipuçları vermişti.

Son zamanlarda, Twitter’ın kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir cüzdan başlatacağı da tahmin ediliyordu. Mikro blog sitesinin NFT Tweet Tiles özelliği üzerinde çalıştığı da söyleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar