X


Dogecoin (DOGE) Yatırımcısını Bir Kez Daha Milyoner Yaptı!

Glauber Contessoto Dogecoin (DOGE) fiyatının bugün 0.28 dolara ulaşması ile birlikte yeniden milyoner oldu.
13:04
8 Ağustos 2021
Dogecoin (DOGE) Yatırımcısını Bir Kez Daha Milyoner Yaptı!

33 yaşındaki yatırımcı Glauber Contessoto, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin paylaşımlarını dikkate alarak Şubat ayında toplamda 225.000 dolar değerinde yaklaşık 5 milyon Dogecoin satın aldı. Glauber Contessoto Dogecoin yatırımından sadece 69 gün sonra dolar milyoneri haline geldi.Contessoto, Haziran/Temmuz ayında piyasadaki sert düşüşle birlikte bu “Milyoner”statüsünü kaybetmişti.

Glauber Contessoto Yeniden Milyoner Oldu

Glauber Contessoto son birkaç haftadır devam eden piyasadaki yükselişten nasibini aldı. Contessoto  Dogecoin (DOGE) fiyatının bugün yeniden 0.28 dolara ulaşması ile birlikte yeniden milyoner oldu. Milyoner yatırımcı “Dogecoin milyoneri” statüsünü yeniden geri kazandığını duyurmak etmek için Twitter’a gitti.

 SlumDOGE Millionaire'in paylaşımı

SlumDOGE Millionaire’in paylaşımı

Contessoto Şubat ayında, Reddit’teki Bitcoin parodisini okuduktan sonra tüm birikimlerini Dogecoin’e yatırmak için şaşırtıcı derecede cesur bir karar verdi. Şaka (meme) kripto para birimine toplam 250.000 dolar yatırım yapmak için borç para almak zorunda kaldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dogecoin yatırımcısı şaka kripto para birimine 225.000 dolar yatırım yaparak büyük bir kumar oynadı. Ancak Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hesabından yaptığı Dogecoin paylaşımları ile birlikte Dogecoin oldukça popüler bir hale geldi ve Glauber Contessoto’i sadece birkaç ay içinde multimilyoner haline getirdi.

Musk’ın paylaşımları ile şaka kripto para birimi Dogecoin o kadar popüler bir hal aldı ki 5 Mayıs tarihinde Dogecoin’in piyasa değeri 90 milyar dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Öyle ki o zamanlar Dogecoin, Çinli teknoloji devi Xiaomi’den daha değerliydi.

Saturday Night Live

Dogecoin’in muhteşem yükselişi 8 Mayıs’ta keskin bir şekilde durma noktasına geldi. Dahası, Elon Musk’ın Saturday Night Live adlı tv programında Dogecoin hakkında yaptığı konuşmalar şaka kripto para birimini olumsuz etkiledi.

Programa, Elon Musk’a annesi Maya Musk da katıldı. Aralarındaki diyalogda, Maya Musk, oğluna Anneler Günü hediyesi olarak kendisine ne alacağını sordu. Maya Musk, “Anneler Günü hediyem için heyecanlıyım. Sadece Dogecoin olmamasını umuyorum” dedi. Elon Musk da annesine, esprili bir şekilde, “Öyle. Kesinlikle öyle” yanıtını verdi.

Musk’ın u yanıtı Dogecoin’de sert bir düşüşü başlatırken Contessoto’nun milyarder statüsünü kaybetmesine neden oldu. Dogecoin milyoner statüsünü, Dogecoin’in Mayıs ayında sadece iki haftada yüzde 72 oranında düşüş yaşamasından sonra kaybetti. Ancak, Contessoto yine yılmadı ve daha fazla daha fazla Dogecoin satın almaya karar verdiğini açıkladı.

Bu arada, Dogecoin sahiplerinin koruyucu azizi Elon Musk, haftalardır şaka kripto para birimi hakkında hiçbir tweet atmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar