X


Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarını Ne Bekliyor? Güncel Fiyat Analizi!

Dogecoin (DOGE) yatırımcıları bu seviyelere dikkat etmeli!
22:00
28 Eylül 2021

Çin kripto para piyasalarını kasıp kavurmaya devam ederken Dogecoin (DOGE) sallantıda, peki yatırımcıları ne bekliyor? En büyük meme coin bugünlerde ciddi baskı görüyor. Dogecoin (DOGE) haber hazırlandığı sırada 0,19 dolar seviyelerinde ve düşüş ihtimali ağır basıyor. Mevcut fiyat hareketinin piyasanın genel yönüyle alakalı olduğunu kabul edersek, önemli seviyeler neler?

Dogecoin (DOGE) Yakıtsız Kaldı

Piyasanın genel düşüş eğiliminden ayrı olarak Dogecoin bir süredir güç kaybediyor. Elon Musk faktörü DOGE için bir dönüm noktası olmuştu. Hatta Tesla araç satışlarında Dogecoin kullanılabileceği bile gündeme gelmiş karbon ayak izi FUD’u sayesinde tüm bunlar unutulmuştu. Elbette büyük çöküş yine Elon Musk tarafından başlatıldı. SNL Şov’da yaptığı bir şaka fiyatın geri döndürülemez biçimde düşüşünü de tetikledi.

Yatırımcılar 1 doları hedeflerken aniden 0,1 ve 0,2 dolar arasındaki fiyatlarla karşılaştı. Tüm bunlara ek olarak Dogecoin çok fazla rakibe kavuştu. Shiba Inu, BabyDoge ve daha yüzlerce alternatif meme coin pazarındaki pastanın dilimlerini bölüştü. Tüm bunlara bakarak Dogecoin (DOGE) yakıtsız kaldı ve bu yüzden “ay’a gidemiyor” diyebiliriz. Yeni bir mega boğa dışında Dogecoin’in pek şansı kalmamış olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

ATH noktasından %73 çekilen Dogecoin (DOGE) 0,19 dolar seviyelerinden alıcı bulmaya devam ediyor. Yoğun satış baskısı sebebiyle önümüzdeki hafta 0,16 desteği yeniden ziyaret edilebilir. Daha bu destekten ciddi yükselişler yapan Dogecoin (DOGE) aynı şeyi tekrar yapabilir mi? Bu biraz da Bitcoin (BTC)’in yönüyle alakalı, Çin yasakları bu sefer oldukça ciddi görünüyor. Birçok şirket hızla yasaklara uyum açıklaması yaptı. Eğer genel hava böyle devam ederse Dogecoin (DOGE) önemli desteğini kaybedebilir.

Fiyat 20, 50 ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altında işlem görüyor. Bu hareket profesyonel yatırımcıları alım yapma konusunda tedirgin etmeye yetiyor. Elinde Dogecoin (DOGE) tutanlar ise daha fazla düşüş endişesiyle adeta açığa satış yapıyorlar.

En kötü senaryoda DOGE 0,16 dolar desteğini kaybeder ve 0,087 seviyelerine kadar sarkar. Bu aralıkta fiyat kendini koruyabilirse yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir. Bu yüzden Bitcoin’i 40.000 dolar altına sarkması ihtimaline karşın 0,16 dolar mümkün görünüyor. İlgili desteğin yakından takip edilmesi ve aceleci davranılmaması yararlı olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar