X


Dogecoin (DOGE), XRP’yi de Geçti: DOGE Neden Yükseliyor?

DOGE, XRP'yi bile geçti!
16:34
4 Mayıs 2021

Halkın kripto parası veya şaka kripto parası olarak da bilinen Dogecoin (DOGE) durmak bilmeyen yükselişine yeni rekorlarla devam ediyor.

DOGE Yükselişleri Durmuyor

DOGE fiyatı son 24 saat içerisinde zaten inanılmaz bir yükseliş elde etmiş ve %25 ile piyasalara damga vurmuştu. Şimdi ise birbiri ardına gelen olumlu haberler ve FOMO’nun artması ile DOGE’un 0,54 dolara kadar çıktığı görülüyor. DOGE, bu yükseliş ile toplam piyasa değerini de tarihinde ilk defa 70 milyar dolar seviyesine çıkarmayı başardı.

DOGE fiyatının son 7 günde %98 yükseliş elde etmiş olması ise mevcut çılgınlığın hala devam ettiğini göstermekte. 2021’in en çok yükselen kripto para birimlerinden birisi olan DOGE, neredeyse top 3’e girmek üzere. DOGE bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 4. kripto para birimi konumunda ve BNB’yi neredeyse geçmek üzere.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DOGE Fiyatı Neden Yükseliyor?

Peki DOGE fiyatı neden yükseliyor? 

DOGE fiyatının yükselişinin arkasındaki temel sebep FOMO ve yükseliş beklentisi olsa da bu beklentinin arkasında birden fazla sebep bulunuyor.

DOGE fiyatının yükselişini sürdürmesinin arkasındaki en önemli sebep şüphesiz Elon Musk ve 8 mayıs tarihi oldu. 8 Mayıs tarihinde milyonlarca Amerikalının önüne canlı yayında çıkacak olan Musk’ın DOGE ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

DOGE’ye Rekor Getiren Sebepler

Musk, Saturday Night Live programında DOGE ile ilgili bir açıklama yaparsa fiyat BNB’yi geçecek kadar yükseliş elde edebilir. DOGE için şu an hiçbir direnç bulunmuyor ve yatırımcıların dikkat etmesi gereken tek noktanın psikolojik direnç 1 dolar olduğu biliniyor.

DOGE fiyatına yükseliş getiren bir diğer sebep ise Gemini kripto para borsasının listemesi oldu. Gemini, ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olarak biliniyor ve DOGE listelemesi ile aslında daha fazla yatırımcının bu kripto parayı alıp satabilmesini sağladı.

Gemini’ye ek olarak ise Bitfinex kripto para borsası da marjin işlemler için DOGE’u listeledi ve bunun daha fazla yatırımcıya türev ürünlerle ulaşmasını sağladı. DOGE, bütün bu sebeplerin devamında ise sonuç olarak inanılmaz bir yükseliş elde etti. Coinbase gibi bir borsanın DOGE listelemesi ise gerçekten rekor bir artış getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar