X


Dogecoin (DOGE) Kurucusu Kripto Paraları Eleştirdi: Yüzde 95’i Çöp!

Popüler şaka para birimi Dogecoin'in (DOGE) kurucu ortağı, yaptığı son açıklamalar ile birlikte kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunu topa tuttu.
12:10
17 Mayıs 2022
Dogecoin (DOGE) Kurucusu Kripto Paraları Eleştirdi: Yüzde 95'i Çöp!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler şaka para birimi Dogecoin‘in (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’te kripto para birimleri hakkında bir takım dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte Billy Markus’un yaptığı açıklamalar.

Dogecoin Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklama

Piyasa değeri bakımından en büyük şaka para birimi olan Dogecoin‘in (DOGE) kurucusu Billy Markus, bir takım açıklamalarda bulunmak için Twitter’a gitti.

Markus, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda piyasadaki kripto para birimlerinin %95’inin “dolandırıcılık ve çöp” olduğunu belirtti.

DOGE’nin kurucusunun yaptığı bu açıklamaların ardından bazı kullanıcılar Markus’u, sayısız dolandırıcılık para biriminin ortaya çıkmasına yol açan anlamsız bir kripto para biriminin kurucularından biri olduğu için öz-farkındalıktan yoksun olmakla suçladı.

Dogecoin kurucu ortağı savunmasında, dünyanın en ünlü meme parasının “hiciv” olarak yapıldığını söylerken nicelikten çok kaliteyi tercih ettiğinin altını çizdi.

2013 yılında piyasaya sürülen popüler şaka para birimi Dogecoin (DOGE), çok az geliştirici etkinliği görmesine rağmen geçtiğimiz yıl büyük bir popülerlik kazandı.

Birçok kişinin bu kripto para birimini bir aldatmaca olarak reddetmesine rağmen, Dogecoin bazı hayranlarını milyonerlere dönüştürmeyi başardı. Öyle ki Dogecoin yatırımcılarının kazançları esas olarak, Twitter hesabını DOGE ile ilgili paylaşımlar yapmaya adayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından desteklendi.

Ancak geçtiğimiz dönemlerde büyük kazançlar kaydeden Dogecoin’in devasa boğa koşusu sürdürülebilir değildi. Öyle ki içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler şaka para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesinin %87 altında alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

DOGE, LUNA’dan Daha İyi Performans Gösterdi

Yine de bir şaka para birimi olmasına rağmen, Terra‘nın birkaç gün içinde %100 değerini kaybeden LUNA‘sına kıyasla nispeten iyi bir performans sergiledi.

Markus kısa süre önce, Terra’nın tartışmalı kurucu ortağı Do Kwon‘un kripto para birimi endüstrisinden sonsuza kadar ayrılmak zorunda kaldığını tweetledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar