X


Dogecoin (DOGE) Geliştiricilerinden Elon Musk İle İlgili Özel Açıklama: 2019’a Dayanıyor!

Musk, DOGE'a başından beri ilgi duyuyor.
14:21
15 Mayıs 2021

Dogecoin (DOGE), ara ara Elon Musk’ın ilgisine mazhar olsa da özellikle 2020 yılından itibaren bunun sürekli bir hal aldığı biliniyor. Elon Musk’ın 2021 yılında DOGE için attığı adımlar ise bunun rekor kırmasını sağlayarak en büyük 5 kripto para birimi arasına girmesini sağladı. Ancak DOGE geliştiricilerinin aktardıkları bilgilere göre Musk bütün bunları planlı yapmış olabilir.

Dogecoin Gerçekten Geliştirici Ekibine Sahip

Dogecoin bir Litecoin ve dolaylı yoldan Bitcoin hard forku olsa da projenin az sayıda geliştiricisi bulunuyor. Özellikle Elon Musk’ın “DOGE geliştiricileri ile çalışıyoruz” açıklaması sonrasında ön plana çıkan DOGE geliştiricilerinden Ross Nicoll ise, Decrypt ile yaptığı özel röportajında Musk ile yaşananları anlattı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Nicoll, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın 2019 yılından beri projeye ilgi duyduğunu ve aslında tam olarak o tarihten beri daha yüksek işlem kapasitesine ulaşılması için projeyi teşvik etmeye çalıştığını belirtti. Elon Musk’ın o tarihlerde projeyi fonlama teklifinde bile bulunduğunu belirten Nicoll, bunu reddettiklerini de itiraf etti.

Musk, 2019 Yılından Beri İletişimde

Nicoll, şu an için Dogecoin ekibinde 4 kişinin yer aldığını ve Musk’ın da projeye neredeyse dahil olması ile beraber umutlarının arttığını ifade etti. Dogecoin’in enerji tüketiminin azaltılabileceğini ve bunun şimdiden Bitcoin’in enerji tüketiminin %7’sine denk geldiğini ifade eden geliştirici, aslında Musk’ın imkansız bir şey söylemediğini de vurguladı.

Musk’ın 2019 yılından beri Dogecoin’in dört geliştiricisi Nicoll, Michi Lumin, Max Keller “Patrick” ve kısa süre önce hayatını kaybeden Sporklin ile iletişimde olduğu belirtiliyor. Dogecoin fiyatının artması ile beraber şu an inanılmaz sayıda geliştiricinin projede çalışmak için talepte bulunduğunu ifade eden başarılı geliştirici, bu geliştirmelerin ise yakın zamanda hayata geçirilebileceğini düşünüyor.

DOGE Ekibinin Görüşleri Değişiyor

Kullanıcılara yakında daha hızlı işlem yapma seçeneği ve daha temiz bir dünya odaklı DOGE sunacaklarını belirten Nicoll, fiyat hakkında ise bir açıklama yapmaktan kaçındı. DOGE geliştirici ekibinden Nicoll’un bu yorumuna karşı ise Dogecoin’in asıl kurucusu ve ilk geliştiricisi Jackson Palmer, Elon Musk’ı sert bir şekilde eleştirmişti.

Palmer, 13 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamasında Elon Musk’ın bencil birisi olduğunu ve DOGE’u düşünmediğini vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar