X

Dogecoin (DOGE), Bir Sonraki Ralliden Önce Bu Seviyelere Gerileyebilir!

Dogecoin ralli öncesi bu seviyeleri yeniden görebilir.
14:15
21 Kasım 2021
Dogecoin (DOGE), Bir Sonraki Ralliden Önce Bu Seviyelere Gerileyebilir!
Okuma Süresi: 3 Dakika

Popüler şaka para birimi Dogecoin, şu ana kadar sıkıntılı bir Kasım ayı geçirdi. Daha geniş piyasa düzeltmeleri, DOGE‘nin değerini son 20 günde toplamda %26 oranında düşmesine neden oldu. Mumlar artık günlük 20, 50 ve 200 Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altında yer alıyor ve satışın ağırlığıyla karşı karşıya.

Dogecoin, Ralli Öncesi Düşüş Yaşayabilir

Popüler şaka para birimi uzun bir süredir düşük performans gösteriyor. MACD’deki olası bir yükseliş geçişi, DOGE‘nin kısa vadeli fiyat hareketini belirleyebilse de, genel bir direnç bölgesi büyük bir barikat oluşturdu. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler şaka para birimi Dogecoin, son 24 saatte %1.15 düşüşle 0.2299 dolardan alım satım işlemi görüyor.

DOGE’nin 20 (kırmızı), 50 (sarı) ve 200 (yeşil) SMA’sının altında işlem gördüğü gerçeği göz önüne alındığında, satış, başka bir düzeltme turunun daha geniş pazarı ele geçirmesi durumunda büyük bir tehdit oluşturuyor. Dolayısıyla bu, DOGE‘nin düşük değerli alan bölgesiyle de çatıştığı için 0.1936 dolarlık daha güçlü destek hattına kaymasına neden olabilir.

Ancak söz konusu destek DOGE için güvenli bir alan gibi görünüyor. Aynı durum, Ağustos başında %80’lik bir artışı ve Eylül’de %40’lık bir artışı tetikledi. Dolayısıyla Dogecoin‘in bu seviyelere gerilemesi başka bir rallinin başlamasına yardımcı olacak.

Bu güvenilir desteğe %16’lık bir düşüşten kaçınmak için, DOGE‘nin 0.242-0.272$ üzerinde bir kapanış kaydederek büyük bir satış baskısından kurtulması gerekecek. Bu bölge, yukarıda belirtilen MA’larla birlikte Görünür Menzil’in POC’si ile çakıştı. DOGE, 0,297 dolar fiyat tavanını ve yüksek değerli bölgesini etiketlediğinde bir sonraki düşüş beklenebilir.

RSI düşüş bölgesinde durduğundan, 0,272 doların üzerinde ani bir kırılma şu an için pek olası değil. -DI çizgisi +DI çizgisinin üzerinde işlem görmeye devam ederken Yönlü Hareket Endeksi de düşüş görünümünü sürdürdü. MACD’deki olası bir yükseliş geçişinden bir miktar iyimserlik doğdu, ancak DOGE’nin ileride büyük bir yükseliş üstlenmek için daha güçlü ipuçlarına ihtiyacı olacak.

Dogecoin Ralli Başlatabilir

Dogecoin’in yükseliş eğilimi içine girmesi için 0.242-0.272 doları aşması gerekiyordu. Bununla birlikte, DMI ve RSI boyunca zayıf okumalar, MACD’nin iyimser görünümüne rağmen, DOGE için uzun vadeli bir düşüş hikayesi oluşturdu.

%16’lık bir geri çekilme, fiyatı 0.193 dolardan daha güvenilir bir desteğe sürüklediğinde, Dogecoin bir artış için daha iyi konumlanacak.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar