X


DOGE Olayları İle Düşen SHIBA’nın Kaderi, Shiba Swap’a mı Bağlı? Shiba Swap Nedir?

Shiba Swap, SHIB'e yeniden yükseliş getirebilir mi?
16:33
14 Mayıs 2021

Şaka olarak piyasaya sürülen ancak top 5 içerisine kadar yükselen Dogecoin (DOGE), kripto para sektöründe büyük bir değişimi beraberinde getirdi. DOGE sayesinde birçok kopya proje piyasaya giriş yaptı ve daha önce girenler ise önemli yükselişler yakaladı.

SHIB, Vitalik Buterin Nedeniyle Sert Düştü

Dogecoin’in internette yayılmasını sağlayan Shiba Inu cinsi köpeği merkezine alan Shiba Inu (SHIB) isimli kripto para projesi ise bunların temelinde yer alıyor. SHIB, 2019 yılında 17 dolarlık yatırım yapanların bile 5,9 milyon dolar kazanmasını sağlayarak son dönemin en çok konuşulan kripto paralarından birisi oldu.

Buna karşın Shiba Inu geliştiricisinin projenin toplam arzının yarısını Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e göndermesi durumu değiştirdi. Projeye yeni giren DOGE kopyalarının çoğu aynı taktiği uygulamaya başladı ve Vitalik Buterin adeta bir reklam malzemesi haline geldi. Shiba Inu geliştiricisi konu hakkında yaptığı açıklamada projenin tek zayıf noktasının Vitalik Buterin olmasını mantıklı bulduğunu vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Vitalik’in Verdiği Hasar Geride Bırakılabilir mi?

Vitalik Buterin ise kendisine gönderilen fonların artması ve bunun reklam malzemesi olması sonrasında 13 Mayıs tarihinde elindeki SHIB‘lerin büyük bir kısmını sattı. 1 milyar dolar değerinde SHIB’i ise bir hayır kurumuna bağışlayan Vitalik, tam anlamıyla “yargı dağıttı”.

SHIB fiyatı ise bu haber sonrasında %50’ye yakın değer kaybederek geçici süreliğine de olsa 0.00001800 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla yeniden 0,00002030 dolar seviyesinin üzerine çıkan SHIB, yakında piyasaya sürülecek yeni bir ürün ile ise eski rekoruna ulaşabilir.

Shiba Swap Nedir?

Shiba Swap, Shiba Inu’nun teknik dokümanında da belirtilen, projenin kendi merkezsiz borsası olarak biliniyor. Siteye girildiğinde ShibaSwap’ın şu an güvenlik testlerinden geçtiği ve son güncellemelerden sonra güvenli bir şekilde piyasaya sürüleceği vurgulanmakta.

Shiba Swap aslında projenin Uniswap borsası olarak tanımlanabilir ve bunun devreye alınması ile beraber ilgili kripto paranın ciddi bir kullanıma ulaşması mümkün. Söz konusu borsada SHIB kullanılacak ve her bir işlem için daha fazla SHIB gerekecek. Elon Musk ile Vitalik Buterin’in yarattığı düşüş dalgasının da bitmesi ile beraber SHIB fiyatı bu gelişme ile yeniden eski statüsüne kavuşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar