reklamı kapat

Dikkat: Hackerlar 37.354.925 XRP Çekti!

XRP fiyatı için büyük tehlike!
17:26
29 Eylül 2020

Yüklü kripto para işlemlerini takip edip yatırımcılara bu konuda uyarılarda bulunan Whale Alert, Twiter hesabından yaptığı açıklamada KuCoin kripto para borsasına saldıran kişilerin yüklü miktarda XRP işlemi yaptığını açıkladı. Saldırganların KuCoin borsasından yaklaşık olarak 200 milyon dolarlık kripto para çaldığı biliniyor ve XRP de çalınan kripto paralar arasında yer almakta.

26 Eylül tarihinde yaşanan saldırıdan sonra hackerların düzenli aralıklarla kripto paraları itibari paralara çevirdikleri biliniyor. Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre saldırganlar şimdiye kadar 37.354.925 XRP ele geçirdi ve bunun değeri yaklaşık olarak 10 milyon dolara tekabül etmekte.

20 Milyon Dolarlık XRP Satılabilir

Daha önceki günlerde farklı kripto paraları satmaya başlayan saldırganlar şimdi de çektikleri XRP’leri HotBit gibi borsalara aktarıp satmaya başladı. XRP’nin çekim işlemlerinin başlaması ise yakında XRP fiyatına yönelik de bir satış baskısı oluşacağını gösteriyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP fiyatının %0,55 düşüş yaşadığı görülüyor ve satış baskısı çoktan başlamış. Eğer XRP kritik 0,24 dolar desteğini kaybederse ve satış baskısı sürdürülürse fiyatın 0,21 dolara kadar düşmesi bekleniyor. Tabii ki saldırganların bütün XRP fonlarını bir anda satıp satmayacakları da burada büyük bir önem taşıyor.

Eğer XRP fonları bir anda satılırsa fiyatta çok sert bir etki görebiliriz. Ancak diğer hack olaylarında olduğu gibi fonlar yavaş yavaş satılırsa bunun fiyata çok fazla etki etmemesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.