X


Dev Kripto Para Borsalarından Birine Daha Dava Açıldı!

Frank Amato isimli bir yatırımcı BitMEX'e 30 milyon dolarlık dava açtı.
14:00
12 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olmasına rağmen aynı zamanda davalarla da boğuşan Bitfinex’e bir borsa daha eklenmiş gibi gözüküyor. Özellikle Bitcoin (BTC) türev ürünleri ile tanınan BitMEX, borsanın ilk yatırımcılarından birisi tarafından açılan dev dava ile gündeme geldi.

BitMEX’e 300 Milyon Dolarlık Dava!

Bloomberg tarafından aktarılan habere göre Frank Amato isimli yatırımcı, BitMEX‘in ilk duyurulduğu tarihlerde çekirdek yatırımcı olduğunu ve 30.000 dolarlık yatırım yaptığını iddia etmekte.

Yaptığı yatırıma rağmen bunun karşılığında hisse elde edemediğini ve borsa değer kazanırken kendi yatırımının değerlenmediğini belirten Amato, mevcut piyasa şartlarına ve BitMEX’in piyasa değerine göre 30.000 dolarlık sermayesinin 50 milyon dolar olması gerektiğinin de altını çizdi.

Sadece ilgili kripto para borsasını değil aynı zamanda borsanın arkasındaki isim Arthur Hayes’i de kendisine yanlış bilgi verdiği için dava edeceğini belirten Amato, sadece 50 milyon dolarlık payının değil aynı zamanda gördüğü zarardan dolayı ekstra 250 milyon doların da peşinde. BitMEX kripto para borsası aslında geçtiğimiz aylarda da ABD’li regülatör Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından dava edileceği yönünde haberlerle gündeme gelmişti.

Aslında 2019 yılı ünlü kripto para borsası için oldukça buhranlı geçti. Geçtiğimiz ay inanılmaz boyutta e-posta sızıntısı ile gündeme gelen BitMEX, daha sonra bu durumu toparlamaya çalışsa da müşterilerin gözündeki değeri ciddi anlamda düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar