X


Dev Ethereum Balinaları Shiba Inu ve Bu 3 DeFi Altcoin’ine Akın Ediyor!

Dev Ethereum balinaları, popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB) ve merkezi olmayan finans (DeFi) altcoinleri koleksiyonunu biriktiriyor.
13:25
7 Mart 2022
Dev Ethereum Balinaları Shiba Inu ve Bu 3 DeFi Altcoin'ine Akın Ediyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Var olan en büyük Ethereum balinaları, popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB) ve merkezi olmayan finans (DeFi) altcoinleri koleksiyonunu biriktiriyor.

Dev Ethereum Balinaları Shiba ve DeFi Altcoin’leri Biriktiriyor

Blockchain takipçisi WhaleStats‘a göre, Ethereum balinaları veya cüzdanlarında en az 1.000 ETH bulunan yatırımcılar hala Dogecoin rakibi Shiba Inu’yu tercih ediyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Shiba Inu (SHIB), son yedi gün içinde ETH balinaları arasında en çok satın alınan 10. token ve yatırımcıların portföylerinde tuttuğu en büyük 3. kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Shiba Inu içeriğin hazırlandığı an itibarıyla son 24 saatte 703,607,977 dolarlık işlem hacmiyle %4.89 düşüş kaydetti ve şu anda 0.00002285 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Balinalar NEXO, AAVE ve WOO Satın Alıyor

Ayrıca ETH balinaları, özellikle merkezi olmayan borç verme sistemi Aave, DeFi platformu Nexo ve derin likidite ağı WOO Network olmak üzere DeFi sektöründe de büyük yatırımlar yapıyor

WhaleStats’tan gelen verilere göre NEXO, AAVE ve WOO, son yedi gün içinde ETH balinaları arasında sırasıyla altıncı, yedinci ve sekizinci en çok satın alınan altcoinler oldu.

Stablecoins USD Coin (USDC) ve Tether (USDT), geçtiğimiz hafta ETH balinaları arasında en çok biriken iki token olurken, bunu Ethereum ve Binance’in stablecoin’i BUSD’si izliyor. Wrapped Bitcoin (WBTC) ise şu anda listede beşinci sırada.

WhaleStats’ın verileri ayrıca, Ethereum hariç, en büyük ETH balinaları arasında dolar değerine göre en büyük token pozisyonunun şu anda FTX Token (FTT) olduğunu gösteriyor. Balina izleme aracı, büyük yatırımcıların ortalama 14,84 milyon dolar değerinde FTT’ye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Balinaların token birikimindeki son eğilimi, ETH şu anda 2.541 dolardan el değiştiren çok aylı bir düşüş trendinden çıkmak için mücadele ederken geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar