reklamı kapat

Dev Borsa Popüler DeFi Projesini Listeledi

OKEx kripto para borsasının yeni listelemesi ilgi çekti.
13:41
25 Temmuz 2020

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının 2020 yılına damga vurduğu görülüyor. Doğal olarak sadece uygulamalar değil bunlarla beraber rekor yükselişler elde eden DeFi token’ları da şu sıralar oldukça popüler. İlk başta sadece merkeziyetsiz kripto para borsalarında yer alan DeFi token’ları şimdi birer birer lider merkezi borsalarda listelenmeye başladı.

OKEx, SNX’i Listeledi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan OKEx de Synthetix’in kripto para birimi SNX’i listeleyerek bu doğrultuda oldukça önemli bir adım attı. Synthetix’in DeFi protokolü kripto para, hisse senetlrei, altın ve diğer varlıkları ERC-20 tabanlı yaparak bunların alım satımına zemin hazırlamakta. OKEx’in listelediği Synthetix Network Token Nedir? yazımızı da okuyarak SNX hakkında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

DeFi sektörünün iki ay gibi kısa bir sürede 1 milyar dolarlık bir endüstriden 3 milyar dolarlık bir endüstriye büyümesinden sonra gelen bu listeleme aslında hiç de şaşırtıcı olmadı. Bu durum sadece bireysel yatırımcıların değil kurumsal yatırımcıların da sektöre ilgi duyduğunu gösteriyor.

OKEx CEO’su Jay Hao konu hakkında yaptığı açıklamada Synthetix gibi DeFi uygulamalarını listelemekten gurur duyduklarını ve bunların DeFi sektörünün gelişmesi için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Yeni altcoin  listelerken bunun kullanıcı gözünden beklentilerini de kontrol ettiklerini ifade eden Hao, buna yönelik beklentilerin bir hayli olumlu olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.