reklamı kapat

Dev Borsa OKex’in Getirdiği Yenilik Ne?

Dünyanın en büyük kripto borsalarından OKex yeni bir kripto para türev ürünü başlattı.
09:00
21 Aralık 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Dünyadaki en büyük kripto para borsalarının ekosistemin gelişmesi adına çeşitli faaliyetlere imza atmasına şimdiye dek birçok defa şahit olduk. Binance, Coinbase, Kraken ve OKex gibi borsalar zaman zaman böylesi çalışmalarıyla kripto topluluğunun gündemine geliyor. Malta merkezli borsa OKex geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruyla bu hamlelere bir yenisini daha eklediğini duyurdu.

Platformunda gerçekleşen günlük işlem hacmi bakımından dünyadaki en büyük ikinci kripto para borsası OKex 19 Aralık Çarşamba günü kripto para kullanıcılarına yeni bir kripto para türevi ürün başlattığını duyurdu. Adını “devamlı swap” olarak dilimize çevirebileceğimiz bu yeni ürünün üzerinde uzunca bir süredir çalışılıyordu. Borsa kullanıcılarına müjdeli haberi sonunda verdi. Yeni ürün sayesinde kullanıcıların BTC/USD işlem çiftinin gelecek değeri üzerine işlem yapabilmeleri mümkün hale gelecek.

OKex tarafından konuya ilişkin yayımlanan basın açıklamasına göre her bir swap sözleşmesinin değerinin 100 dolar değerine karşılık gelen BTC’ye eşit olacağı ifade edildi. Üstelik her bir sözleşme yüz kata kadar kaldıraca imkan verecek. Üstelik yeni kripto para türevi ürünün süresiz olduğunun altı çiziliyor. Yani kullanıcılar pozisyonlarında süresiz olarak bulunabilecek.

Kripto paralarla ilgili türev ürünlerin son zamanlarda bazı geleneksel finansal firmalar tarafından da gündeme alındığını görüyoruz. Dünyanın ikinci en büyük menkul kıymet borsası Nasdaq 2019 yılında Bitcoin vadeli işlemi başlatmayı planladığını daha önceden doğrulamıştı. Kripto para türev ürünleri piyasaya yönelik duyulan ilginin artmasına neden oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.