Dev Borsa 1 Milyar Dolar İçin Kolları Sıvadı

Kripto para borsası Bitfinex bir IEO düzenleyerek 1 milyar dolar fon toplamak için çalışmalara başladı.
16:00
4 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasada faaliyet gösteren kripto para borsalarının her geçen gün bir yenilikle kullanıcıların karşısına çıktığını görüyoruz. ICO çılgınlığının ardından borsalar ilk borsa arzı (IEO) satışlarına platform sunmaya başlamıştı. Binance’ın Launchpad girişimiyle hız kazanan IEO’lara Bitfinex, OKex gibi diğer borsaların da ayak uydurduğu görülüyor. Bitfinex bir IEO vasıtasıyla kullanıcılardan 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor. Konuyla ilgili olarak daha önceden yayımladığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Projeye ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı…

Bitfinex’in Token’ı Ne?

Hong Kong merkezli borsa Bitfinex’in hissedarlarından olduğu bilinen Zhao Dong’un bir haber kaynağına borsanın IEO projesine ilişkin bir dosya gönderdiği belirtiliyor. Ethereumworldnews tarafından yayımlanan habere kaynak olarak bu dosya gösteriliyor ve Bitfinex’in IEO’sunda sunacağı token’in LEO adını alacağı ifade ediliyor. Bitfinex borsasının ismi, şimdiye dek çok sayıda tartışmaya karışmış Tether (USDT) token’larla anılmıştı. Konu hakkında çıkan son tartışma gündeme damgasını vurmuştu. İlgili haberimize bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Adı bu tür tartışmalara karışmış bir borsanın 1 milyar dolar hedefleyerek bir projeye soyunması bir hayli dikkat çekici.

Bitfinex IEO’su

Dong’dan edinilen dosyaya göre Hong-Kong merkezli şirket düzenleyeceği IEO kapsamında 1 milyar dolar edinmeyi hedefliyor. Ayrıca Bitfinex’e gizli yatırımcılar tarafından çoktan 600 milyon dolar aktarıldığı da başka kaynaklardan ifade ediliyor. Bu yatırımcılar arasında şirket içinden isimler veya piyasadaki balinaların bulunduğu bilgisine yer veriliyor.

Öte yandan IEO’nun token’ı LEO’nun tıpkı Binance Coin’e  (BNB) benzer şekilde işlev görecek kullanım amaçlı bir varlık olabileceği belirtiliyor. Ayrıca dosya da LEO token’ların belirli bir miktarının her ay Bitfinex tarafından satın alınacağı gibi bilgiler yer alıyor. Bu durum Binance’ın artık gelenekselleşen coin yakma etkinliğiyle örtüşüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar