X


Dev Bitcoin Borsası Üç Kripto Para İçin Müjdeyi Paylaştı

BitMEX kripto para borsası DOT, BNB ve YFI'yi listeledi.
17:22
23 Ekim 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaşadığı davalar ve istifalarla gündeme gelen dünyanın en büyük Bitcoin türev ürün borsalarından BitMEX’in yeni listelemeleri kesinlikle borsada değişim rüzgarlarının estiğini gösteriyor. BitMEX, çoğunlukla sadece Bitcoin ile ilgilenen ve diğer önde gelen kripto para birimlerini listelemekten bile kaçınan bir platform olarak biliniyordu.

Bu istisnasını geçtiğimiz tarihlerde XRP listeleyerek ve bunun kaldıraçlı türev ürünlerini kullanıcılara sunarak bozan BitMEX, şimdi de DeFi projesi Yearn Finance için benzer bir şey yaptı. YFI, 40.000 dolar üzerine kadar çıkarak rekor kırıp bütün gözleri üzerine çeviren bir proje olmuştu ve BitMEX listelemesi de bunun kanıtı.

BitMEX Üç Kripto Parayı Listeledi

BitMEX tarafından yapılan açıklamada YFI’nin Quanto Futures vadeli işlem sözleşmelerine kavuştuğu, yakında ise iki başka projenin daha benzer bir müjde ile anılacağı belirtildi. BitMEX duyurusunda YFI’den sonra Polkadot ve Binance Coin’in de vadeli işlem sözleşmelerine kavuşacağı belirtildi. Üç vadeli işlem sözleşmesinin içerdiği tek işlem çiftinin Tether (USDT) olduğu belirtildi.

BitMEX

Üç kripto paranın vadeli işlem sözleşmelerinin 30 Ekim tarihi itibariyle gerçek anlamda BitMEX üzerinde alım satıma açılacağı belirtildi. Bu haber sonrası YFI %2,6, DOT %1,2 yükseliş elde ederken Binance Coin ise son 24 saat içerisinde %0,6 düşüş kaydetti.

Yine de atılan bu listeleme adımı BitMEX’in son olaylardan sonra yaklaşım değiştirmek istediğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar