reklamı kapat

Dev Bankanın CEO’su İddiaları Yalanladı

Dünyaca ünlü banka Goldman Sachs CEO’su, kripto para alım-satım platformuna yönelik çıkan iddiaları yalanladı.
17:00
12 Nisan 2019

ABD merkezli dev banka Goldman Sachs’ın ismi bir kere daha kripto paralarla beraber anıldı. Kripto para topluluğunda yayılan birtakım iddialara göre banka bünyesinde kriptolara yönelik bir alım-satım platformunun başlatılacağı gündeme getirilmişti. Ancak dev kuruluşun CEO’su David Solomon yaptığı açıklamayla bu ihtimali yalanladı.

Bankalar ve Kriptolar

Bankaların mevcut finansal sistemde oldukça önemli bir yerinin olduğu söylenebilir. Her geçen gün büyümeye ve amacına ulaşmaya devam eden kripto paralar da bu büyük finansal kuruluşlarla sık sık karşı karşıya geliyor. Kimi bankalar Ripple (XRP) gibi avantajlı altcoin’leri benimseyerek yeni olanaklardan faydalanırken kimileriylse Bitcoin’i (BTC) ve diğer altcoin’leri eleştirmeyi tercih ediyor. Goldman Sachs’ın da ismi bir kripto para işlem platformuyla anılmıştı. Bu iddialar kullanıcılar arasında geniş yankı uyandırsa da CEO’dan gelen açıklamayla heyecan sona erdi. ABD merkezli ve çok uluslu dev yatırım bankası Goldman Sachs’ın bir kripto para alım-satım platformu başlatması gerçekten de heyecan verici olurdu.

Haberler Doğru Değil

Goldman Sachs ile ilgili çıkan kripto para haberlerini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Ancak banka yetkililerinden yapılan açıklamalara bakılırsa iddiaların doğru olmadığı gerçeği yüzümüze çarpıyor. Bu tür haberlerin 2017 yılının Aralık ayından itibaren çıkmaya başladığını ve o tarihten bu yana zaman zaman gündeme geldiğinin söyleyebiliriz. Bloomberg gibi ana akım medyanın büyük temsilcileri tarafından da paylaşılan haberler, Goldman Sach’ın baş finans yetkilisi Martin Chavez tarafından yalanlanmıştı. Bankanın CEO’su Solomon da son çıkan iddiaları yaptığı açıklamalarla yalanlıyor. Solomon, bankanın kripto para vadeli işlemleriyle ilgilenen müşterilerle çalıştığını kabul ediyor ancak işlem platformuna ilişkin iddiaları kabul etmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.