Reklam

DeFi Altcoin’in NFT Hamlesi Ralliyi Başlatacak Mı?

Popüler DeFi altcoin büyük müjdenin sinyallerini verdi. Sırada ne var?
09:00
24 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin kritik direncin üzerinde tutunamadığı için bir miktar geri çekildi ve altcoinler de kayıplar yaşıyor. Ancak bu altcoin gelecekte atmayı planladığı adımlarla yatırımcısında beklenti oluşturdu. Peki ciddi kayıplar yaşayan kripto para NFT hamlesiyle beklenen büyük rallisini başlatabilecek mi? İşte detaylar.

Uniswap (UNI)

En büyük DeFi platformlarından olan Uniswap’ın yerel tokeni UNI yazı hazırlandığı sırada 7 dolardan alıcı buluyor. Haziran sonunda 4,7 dolara kadar düşen altcoin piyasadaki son toparlanma sırasında 7,6 dolara kadar yükseldi. Ancak yatırımcılar daha fazlasını bekliyor. Çünkü DeFi devi yakın zamanda Genie’yi satın aldığını duyurdu.  Şimdi, görünüşe göre büyük entegrasyona hazırlanıyor.

Güncelleme, Genie’nin kurucusu ve şimdi Uniswap NFT ürün başkanı Scott Gray’in bu konuda tweet atmasından sonra kamuoyuna duyuruldu. Eğer NFT yatırımcılarını platforma çekebilecek güçlü bir adım atabilirlerse bu UNI yatırımcılarının daha fazla kazanç elde etmesi anlamına gelebilir.

Uniswap (UNI) Geleceği Var Mı?

Gray projeyle ilgili derinlemesine bilgi vermese de paylaştığı ekran görüntüsü bazı test işlemlerinin olduğunu ortaya koydu. Ayrıca tweetinin altındaki yorumlar, yatırımcıların NFT araştırması konusunda heyecanlı olabileceğini gösterdi. Merkezi olmayan bir NFT platformunun olasılığı, heyecanın başlıca nedeniydi. Ek olarak, UNI yönetişim tokeninde bir değişiklik olup olmayacağı sorusu ortalıkta uçuşuyor.

Bu tür haberlere olası bir tepki bir artış olacaktır. Ancak, UNI ile bu olmadı. Önce düşüş trendine girdi. CoinMarketCap verilerine göre UNI, 22 Temmuz’da 7 doların altına düşerek inerek 6,58 doları gördü. Ancak, 23 Temmuz’un erken saatlerinde tekrar 7,17 dolara yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada, UNI fiyatı 7,02 dolara düşmüştü.

Peki bu, Uniswap‘ın NFT katılımının, topluluğundan bir artış veya fiyat artışı sağlamak için yeterli olmadığı anlamına mı geliyor? Bunu söylemek için çok erken. UNI için bazı olumlu yönler var. 24 saatlik DEX hacmi %19,65 arttı. Değeri 4.647.730 dolardı. Fiyat düşüşüne rağmen, Uniswap lider DEX konumunu koruyor. Ayrıca haziran ayında günlük üretilen ücretler açısından Ethereum’u geride bıraktıktan sonra da yerini kaybetmedi.

Uniswap, NFT ile uğraşmaya devam ederken, NFT pazarı toparlanamadı. Bununla birlikte, başka bir yükseliş sezonundan önce dahil olmayı planlamak Uniswap planı olabilir. Bir sonraki NFT coşkusu başladığında gözler UNI token de olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar