DeFi Altcoin Hacim Artışıyla Ralliyi Tetikliyor! İşte Önemli Seviyeler!

İlgi arttı ve bu bize gelecekte fiyatın önemli ölçüde yükselebileceğini söylüyor. Peki kaç dolara ulaşabilir?
21:30
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler DeFi altcoinlerinden biri hacimde önemli bir artış gördü. Bu durum fiyata da olumlu şekilde yansıyor. BTC’nin son toparlanmasından da destek bulduğu için yeni bir kırılım gerçekleştirebilir. Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 22.050 doların üzerinde bulunuyor, ani yükseliş 22.200 dolar destek seviyesini aşsa da üzerinde kapanış gelmedi.

Fantom (FTM)

On-chain veriler Fantom‘un alım satım faaliyetlerinde önemli bir artış yaşadığını gösteriyor. Geride bıraktığımız hafta borsalara FTM Coin girişi de önemli ölçüde arttı. Ancak Fantom kısa süre önce yeni bir yükseliş trendini tetikleyebilecek kritik bir arz duvarını aştı. Santiment’ten alınan verilere göre 10.000 ila 10.000.000 FTM tutan adresler geçtiğimiz hafta içinde 113,2 milyon dolar değerinde token sattı. Satış baskısındaki artış, altcoinin 0,60 dolardan 0,41 dolara düşerek %32’lik bir geri çekilme yaşamasına neden oldu.

Adresler 246 milyon FTM’yi elden çıkarırken, el değiştiren atıl FTM tokenlarında önemli bir artış oldu. Boşta duran tokenlar, taşınmadan veya satılmadan cüzdanlarda duran tokenlardır ve bu tokenların ani hareketi, yatırımcıların aktif olarak FTM alıp/sattığını gösterir.

FTM Coin Yorum

Verilere daha yakından bakıldığında Fantom‘un iki önemli arz duvarı arasında işlem gördüğü ortaya çıkıyor. İlki, yaklaşık 10.000 adresin yaklaşık 783 milyon FTM satın aldığı 0,25 ila 0,38 dolar arasında destek görevi gördü. İkinci duvar, yaklaşık 3.000 adresin yaklaşık 656 milyon FTM satın aldığı 0,43 ila 0,49 dolar arasındaki dirençti. İki tedarik duvarı da aşıldı. FTM Coin şimdi bunu desteğe çevirmeye çalışıyor. Artan ve son düzeltmenin ardından BTC’nin de yükselişe geçmesi bu ralliye kapı aralayabilir.

Eğer beklenen ralli gerçekleşecekse lokal zirvenin 0,54 hatta 0,60 dolara ulaştığını görebiliriz. Fiyatın 0,43 ve 0,49 dolar aralığını tutamaması 0,38 dolara kadar yeni bir düzeltmeye kapı aralayabilir. Fantom için alım satım faaliyetlerindeki son artış, bu altcoinin potansiyeline işaret ediyor. Önümüzdeki aylara dair iyimserlik Fantom özelinde arttığı için yatırımcı ilgisi de büyüyor. Ancak yine de kendi değerlendirmenizi yaparak risk profilinize göre stratejiler oluşturmanız menfaatinizedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar