Decentraland (MANA) Yükseliş Trendini Yakalamak Adına Girişimlerini Sürdürüyor

Metaverse alanındaki hype ateşinin yükselmesi, bu kripto paraları ön plana çıkarıyor.
16:31
6 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Decentraland (MANA), alıcıların geri dönüşünden önce bir satın alma fırsatı sunuyor olabilir. Metaverse alanındaki hype ateşinin yükselmesi, bu kripto paraları ön plana çıkarıyor. MANA, özellikle diğer platformlardan ayrılan yapısıyla yatırımcıların yoğun ilgisine maruz kalıyor.

Genel Piyasa Trendine Karşı MANA Performansı

Decentraland fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.90 dolardan %41’i aşan düşüş ile 3.20 dolara kadar geriledi. 4 Aralık’ta kaydedilen piyasa genelindeki düşüş trendi, mevcut durumda varlığını koruyor. Lider kripto para Bitcoin‘in 50.000 dolarlık fiyat bandına çıkma girişimleri reddedilirken bu yazının kaleme alındığı sırada 47.000 dolar seviyeleri BTC’nin seyir alanını temsil ediyor.

MANA fiyatı düşüşten ağır etkilenen kripto paralar arasında yer alsa da gelecek adına olumlu sinyaller veriyor. İyileşme evresi hızlı olsa da alıcıların momentumu tükeniyor. Bu durumda ise başka bir düşüş trendi sonucu ortaya çıkıyor. Uzmanlara göre MANA, %79 geri çekilme seviyesi olan 3.19 dolardan sıçrarsa önemli bir ralli kaydedebilir.

MANA adına kritik seviyeler ise 3.48 dolar ve devamında 3.71 dolar olarak belirtildi. 3.19 dolar seviyesinden 3.77 dolara tırmanış, %18’lik bir yükselişi temsil edecektir. Bununla birlikte satın alma baskısının devamı durumunda MANA fiyatı %31’lik artışla 4.18 dolarlık hedefe ulaşabilir.

Uzman Yorumları ve Beklentiler

Beklentiler MANA fiyatının 3.19 dolar sınavının başarılı geçmesiyle bağlantılıdır. Alıcılar bu engeli aşmayı başaramazlarsa yatırımcılar MANA’nın 2.47 dolara varan düşüş hareketlerini izleyebilir. MANA fiyatı, 3.19 dolar engelinin üzerinde konumlansa da buranın üzerinde güçlü bir momentum sergilemesi gerekiyor. 3.19 dolar seviyesinin altındaki bir momentum kaybı yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

Öte yandan metaverse evrenindeki diğer rakipler Axie Infinity, Sandbox, Blocktopia gibi projeler uzmanların radarında yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar