reklamı kapat

David Marcus’tan Finansal Hizmetler Komitesine Mektup Var

Marcus, geçtiğimiz hafta kendileri için düzenlenen mektuba cevap niteliğinde bir mektup hazırladı...
13:00
10 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

The Hill’in 9 Temmuz tarihinde yayınladığı bir rapora göre, Facebook’un kripto para cüzdanı Calibra’nın yöneticisi David Marcus, Başkan Maxine Waters‘a ve Finansal Hizmetler Komitesi üyelerine yaklaşan Libra oturumlarıyla ilgili bir hazırlık mektubu gönderdi.

Marcus’un Mektubu

The Hill’in raporuna göre Marcus mektupta, “Size bu işi doğru şekilde yapma konusunda kararlı olduğumuza dair kişisel güvencemi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Calibra kripto para cüzdanının yaratıcısı olmasının yanı sıra LinkedIn’daki bilgilere göre aynı zaman Libra’nın da yaratıcıları arasında yer alan David Marcus’un mektubu, Kongre ve Facebook arasındaki uzun ve yorucu yolun atılan son adımı olarak karşımıza çıkıyor. Cointelegraph’ın haberine göre bu ileri geri hamleler ilk olarak Libra whitepaper’ı yayınlandıktan sonra Waters’ın Facebook’a, Libra projesini durdurma çağrısı yapmasıyla başladı. Waters yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı:

Şirketin sıkıntılı geçmişi göz önüne alındığında Kongra ve düzenleyiciler bu sorunları inceleme fırsatı bulana kadar Facebook’tan, bir kripto para geliştirme konusunda herhangi bir adım atmamasını ve durdurma kararı almasını istiyorum.

Facebook ve Kongre

Bunun yanında geçtiğimiz hafta Finansal Hizmetler Komitesi, Facebook’un CEO’ları Mark Zuckerberg ve David Marcus ile COO Sheryl Sandberg‘e bir mektup göndererek resmi bir şekilde Libra projesini durdurmalarını istemişti. Ayrıca mektuba göre yalnızca Libra değil Calibra üzerinde yapılan çalışmaların da durdurulması istenmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Öte yandan David Marcus bu gibi endişeleri yok etmek için 3 Temmuz’da açıklamalar yapmıştı. Marcus’un açıklamalarında, Facebook’un Libra Network’ünün tek üyesi olmadığını ve network kontrolünden feragat ettiklerini belirtmişti. Marcus kullanıcıların yalnızca Facebook’a güvenmek zorunda olmadığını, sosyal medya platformunun da Libra Topluluğu’nun yüzlerce üyesinden biri olduğunun altını çizmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.