reklamı kapat

Cryptopia Kripto Para Borsası Kapanıyor!

Cryptopia kripto para borsası, tasfiye sürecine başladığını duyurdu.
11:00
15 Mayıs 2019

Kripto para sektörünün en eski kripto para borsalarından birisi olan ancak zamanla bu şöhretini ve güvenilirliğini kaybeden Yeni Zelanda merkezli Cryptopia platformu, geçtiğimiz 2019 yılı başında hackerların saldırısına uğramış ve ciddi anlamda kayıp yaşamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Bunun üzerine Mart ayı civarında işlemleri yeniden açan Cryptopia, ne yazık ki yaşanan kötü olay sonrası bir türlü toparlanmayı başaramadı.

Geçtiğimiz 50 saatlik süre boyunca sitenin bakıma alındığı yazısıyla karşılaşan kullanıcılar, bu sabah yapılan farklı bir duyuru ile şaşkınlığa uğratıldı.

Cryptopia Tasfiye Sürecini Başlattı

Cryptopia’nın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre borsa kapanma sürecini başlattı ve tasfiyeci olarak Grant Thornton firmasını seçti.  Yapılan basın açıklamasında 2019 yılında yaşanılan hacklenme olayının borsaya büyük bir darbe vurduğunu belirten Grant Thornton firması, borsanın müşterilerin iyiliği için tasfiyeye gitme kararı aldığını ve bunun en iyi ve adaletli yolla yapılacağını ima etti. Bütün bu tasfiye süreci devam ederken borsadaki alım satım işlemleri de askıya alınacak.

Grant Thornton içerisinden tasfiyeci olarak seçilen iki kişiden birisi olan David Ruscoe, konu hakkında şunları ifade etti:

”Cryptopia’nin müşterilerinin bu meselenin olabildiğince çabuk halledilmesini istediklerinin farkındayız. Yönetimin ve hissedarların da dahil olduğu kişilerle çalışarak detaylı bir araştırma yapacağız ve hem müşterilerimizin hem de hissedarlarımızın adına en iyi olan sonucu bulmaya uğraşacağız. ”

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun