reklamı kapat

‘Crypto’ Filmi Hayal Kırıklığı Yarattı!

‘Crypto’ filmi kripto para hayranlarında büyük bir hayal kırıklığı yarattı.
21:00
15 Nisan 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

12 Nisan’da vizyona giren ‘Crypto’ filmi kripto para hayranlarında, kripto paraları kötü yansıttığı gerekçesiyle hayal kırıklığı yarattı.

Başrolleri arasında Hollywood efsanesi Kurt Russell’ın yer aldığını CoinTürk okurlarıyla paylaştığımız filmin trailer’ı kripto para camiasında karışıklığa sebep olmuştu. Bunun sebebi trailer’ın kripto paraların negatif yönlerine gereğinden fazla odaklanıyor oluşuydu.

IMDB Yorumları

Film vizyona girmesinin ardından da benzer eleştiriler aldı. IMDB’de filmin 224 değerlendirmeden aldığı puan 5,1’de kaldı. Sitede öne çıkan kullanıcı yorumları şu şekilde:

Bu filmin gerçekten de birçok kişi için eğitici olacağını umuyordum ama genel olarak kripto için negatif bir imaj resmediyor. Kriptonun uyuşturucu, kara para aklama gibi karanlık amaçlar için kullanılması gibi bir imaj. – padokevin

En azından filmini yaptığınız şeye dair bir fikriniz olsun. Yalnızca dikkat çekmek için ‘Crypto’ ismini kullanmak… Kripto, kara para aklama, Rus mafyası. Yazarlar gerçekten de Google trends’e bakıp aceleyle bu saçmalığı yapmış. – angeldust-84016

Rottentomatoes’daki film yorumları da aynı şekilde olumsuz.

Holywood ve Kripto

Hollywood’un kripto para hakkında bir film yapması kripto para camiasının doğal olarak heyecanlanmasına yol açmıştı. Zira bu yolla kripto paralarla çok daha fazla kişi tanışmış olacaktı ve belki de sektöre yeni kişiler katılacaktı. Ancak film öyle görünüyor ki beklentilerin çok altında kaldı ve ‘kripto paranın ne demek olduğunu anlamama’ klişesine kurban gitti.

Belki de kripto paralar daha popüler oldukça Hollywood bu kavramı doğru anlayacak, ancak kripto para hayranlarının ve yatırımcıların bunun için biraz sabretmesi gerecek.

Kaynak: Investinblockchain

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.