X


Crypto.com’a Yeni Bir Kripto Para Eklendi

Crypto.com’a bugün itibariyle yeni bir kripto para eklendi: PAX.
19:30
18 Nisan 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Crypto.com bugün dünyanın ilk düzenlenmiş stablecoin’i PAX’i platformuna ekledi.

İçerik Rehberi

PAX

Crypto.com’un Cüzdan & Kart (Wallet & Card) uygulamasına eklenen Paxos Standard’ın PAX token’ı; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Enjin Coin (ENJ), Basic Attention Token (BAT), Crypto.com (MCO) ve Crypto.com Chain’in (CRO) ardından platforma eklenen 10. kripto para oldu.

PAX; New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen Paxos’un geliştirdiği bir sabit coin (stable coin). Amerikan doları tarafından 1:1 oranında desteklenen PAX bir nevi “dijital dolar” işlevi görüyor. Yüksek hızıyla dikkat çekiyor ve Paxos şirketinin düzenlenmiş olması sebebiyle güven ve istikrar konusunda kripto para piyasasına örnek olmayı hedefliyor.

Eylül 2018’de piyasa sürülen ve o zamandan beri sürekli hızlı bir şekilde benimsenerek 16 milyar dolar işlem hacmine ulaşan PAX ile ilgili tanıtım yazımıza bu linkten erişebilirsiniz.

Crypto.com

Crypto.com’un kurucusu ve CEO’su Kris Marszalek:

Stablecoin’ler kripto paraların benimsenmesinde kritik bir rol oynuyor. Crypto.com platformunda PAX’i ağırlayacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve dünyanın kripto paralara geçişini hızlandırmak için PAX’le birlikte çalışmayı iple çekiyoruz.

Fiyatının sabit olması sebebiyle 1 dolardan işlem gören PAX’in bugünkü işlem hacmi 72 milyon dolar. PAX haberimizin hazırlandığı sırada 109 milyon dolarlık piyasa değeriyle kripto paralar listesinde 63. sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar