Cosmos’dan (ATOM), Fiyat Rekoru Geldi!

"Blok zincirlerin İnterneti" olarak tanımlanan Cosmos (ATOM), 40 doları aşarak ATH yaptı.
17:15
19 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blok zincirler arası birlikte çalışılabilirlik üzerine oluşturulan Cosmos (ATOM), sert bir ivme ile rekorlara koşuyor.

ATH: 40,76 Doları Gördü

Kripto veri toplayıcısı Nomics’e göre, kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 2,51 trilyon dolar civarlarında seyrederek, son 24 saat içinde neredeyse hep sabit kaldı. Ancak bu, Cosmos‘un yükselişine herhangi bir engel oluşturmadı. Cosmos (ATOM), dün 40 dolar fiyat seviyesinin üstüne çıkarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi (ATH) olan 40,76 dolara yükseldi. Bugün ufak bir düzeltme hareketine başlayarak bir miktar gerçi çekilse de, ATOM hala geçen haftaki fiyat seviyesinden oldukça yukarda.

“Blok zincirlerin İnterneti”

Proje,  geliştiricileri tarafından “blok zincirlerin interneti” olarak tanımlanıyor. Cosmos, farklı blok zincirlerin birbirleriyle bağlantı kurmasını, veri paylaşmasını ve işlem yapmasını sağlayan bir birlikte çalışabilirlik ağıdır. Avantajı, blok zincirlerin farklı alanlarında uzmanlaşabilmesidir.

18 Ağustos’ta, Emeris adlı zincirler arası bir DeFi arayüzünün piyasaya sürülmesinden sonra Cosmos’un fiyatı 15 dolardan 20 dolara %25’lik bir artış göstermişti. Ağustos ayının sonunda Cosmos, Ethereum ağı ile bir köprü de açtı. Cosmos üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Sifchain’in blok zincirler arası iletişim protokolü (IBC) ile entegrasyonu, Cosmos ve Ethereum ağları arasında ilk kez alım satım işlemlerini mümkün kıldı.

CoinGecko verilerine göre, yazının yazıldığı an itibariyle Cosmos (ATOM) 39,62 dolar fiyat seviyesi ile piyasa değeri en büyük 18. kripto paradır.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar