X


Coinbase’in Değerlemesi Son Yatırımların Ardından 8 Milyar Doları Aştı

Coinbase yeni bir fonlamanın ardından 300 milyon dolar topladığını duyurdu. Şirketin bu yatırımlardan sonraki değerlemesinin 8 milyar doları aştığı belirtiliyor.
07:00
31 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase geçtiğimiz günlerde yeni bir fonlama etabıyla tam 300 milyon dolar değerinde fon topladığını duyurdu. Böylece şirketin değerlemesinin 8 milyar dolar seviyesini aştığı belirtiliyor.

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından Coinbase 30 Ekim Salı günü bir internet sitesi üzerinden yayımladığı blog gönderisinde yeni fonlama etabının gerçekleştirildiğini kullanıcılarıyla paylaştı. Tiger Global Management isimli bir şirket tarafından yönetilen bu etaba Y Combinator Cointinuity, Wellington Management, Andreessen Horowitz, Polychain gibi kripto para alanında ismi duyulmuş birçok yatırım firması katıldı.

Şirketin kendi hesaplamalarına göre bu yatırımın ardından Coinbase’in değerlemesi 8 milyar doların üzerine çıktı. Coinbase kripto paraların ve dijital varlıkların benimsenme sürecine katkı sağlama misyonunda büyük bir ilerleme kat ettiğini tüm kullanıcılara duyuruyor.

Ayrıca Coinbase’in yaptığı açıklamalarda toplanan fonların uluslararası bazda büyüme için gerekli olan altyapı çalışmalarını desteklemek için kullanılacağı ifade ediliyor. Böylece şirketin kullanıcılarına daha geniş yelpazede hizmet sunabilmesi mümkün hale gelecek. Bu doğrultuda Coinbase’in daha fazla kripto varlığı müşterilerine sunmak için çalışmalara devam ettiği belirtiliyor. Açıklamalara göre şirket platformda desteklenmek için seçilmek üzere “yüzlerce kripto parayı” değerlendiriyor.

Binance ve Coinbase gibi dev kripto para borsalarının ekosistemin gelişmesi için pek çok faaliyete imza attığına sıkça şahit oluyoruz. Coinbase gelecekte kripto paralar için daha fazla “yardımcı uygulama” başlatma planları olduğunu duyuruyor. Bu uygulamalara örnek olarak geçtiğimiz günlerde Circle’ın sabit coin’i USDC’ye verilen desteği ve Coinbase Wallet’ı gösterebiliriz.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar