X


SON DAKİKA: Stabil Kripto Para Birimi USD Coin Coinbase’te Listelendi

Coinbase ilk kez bir stabil kripto para birimini listeledi.
20:24
23 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz mayıs ayında duyurulan ve eylül ayında da piyasaya sürülen USD Coin Coinbase’te listelendi.

Goldman Sachs destekli Circle’ın Bitmain ortaklığında geliştirdiği USD Coin kampanya sürecinde 110 milyon dolar fon toplayarak dikkatleri üzerine çekmişti. 27 Eylül’de piyasaya sürülen USD Coin, Poloniex, OKEx, Huobi ve Coinex gibi önemli borsalarda listeleniyordu.

ABD’nin ve dünyanın en popüler kripto para borsalarından Coinbase, bugün yaptığı açıklamayla çiçeği burnunda stabil kripto para birimi USD Coin’i listelediğini duyurdu. USD Coin (USDC) Coinbase tarafından listelenen ilk stabil kripto para birimi olma özelliğini taşıyor. Coinbase ayrıca ilk kez geçtiğimiz haftalarda bir ERC-20 token’ını listelemişti. 0x’in ardından USD Coin’i de platforma dahil eden Coinbase böylece ikinci ERC-20 token’ını da listelemiş oldu.

USD Coin, CENTRE konsorsiyumu tarafından geliştirilmişti. CENTRE’ın kurucu üyeleri arasında ise Circle ve Coinbase yer alıyor. Ethereum ağında geliştirilen USD Coin’in her bir token’ı ABD dolarına bire bir olarak sabitlenmiş durumda. Coinbase’in listelemeye ilişkin yaptığı açıklamadan bir kesit şöyle:

USD Coin gibi Blockchain ağında geliştirilen dijital dolarlarla hızlı bir şekilde işlem yapılabilir. Ayrıca onları depolamak daha kolay.

Coinbase halihazırda USD Coin’i destekliyor. Coinbase Pro’nun ise gelecek haftalarda USD Coin’i listelemesi bekleniyor. Diğer yandan lider stabil kripto para birimi Tether ise her geçen gün kan kaybediyor. Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex’in iflas ettiği iddiası sonucu dolara bire bir endeksli Tether’ın değeri 0,9 cent’e gerilemişti. Henüz piyasaya geçtiğimiz ay sürülmüş olan USD Coin, Paxos ve Gemini Dollar ise OKEx ve Huobi borsalarında listelendi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar