X

Coinbase’den İngiliz Kullanıcıları Üzecek Hamle

Coinbase geçici bir süre İngiliz müşterilerinin para yatırma alt limitini 1.000 İngiliz Pound’una çıkardı...
20:00
17 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase 16 Temmuz’da gönderdiği özel e-mail’lerle, İngiltereli hesap sahiplerinin minimum para yatırma limitlerinin 1.000 İngiliz Pound’una (1.240 dolar) çıkarıldığını ifade etti.

En Az 1.000 Pound

Cointelegraph’ın haberine göre, Coinbase İngiltereli kullanıcıların daha önce Faster Payments adlı ödeme sistemi aracılığıyla platforma para yatırabildiklerini ancak bu hizmetin askıya alındığını belirtti. Bunun yerine İngiltere’deki kullanıcılar artık eski yöntem olan SWIFT ile ve en az 1.000 İngiliz Pound’u olacak şekilde borsaya para yatırabilecek.

Gönderilen e-mail’lerde uzun süredir devam eden hizmetin neden askıya alındığına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Bununla beraber Coinbase konuyla ilgili gönderdiği e-mail’lerde “Faster Payments’ı geçici olarak askıya aldık ve bu arada GBP Swift ödemeleri için destek ekledik.” açıklamasını yaptı. Faster Payments’ın ilerleyen aylarda yeniden aktif olacağını ancak bununla ilgili bir zaman veremediklerini de yaptıkları açıklamalarda belirttiler.

Ayrıca paylaşılan bilgilere göre hesap güvenliği için para yatırıldıktan sonraki 5 gün içinde para çekme işlemi yapılamayacak.

SWIFT İşlemleri

SWIFT ile para gönderme işlemleri genellikle 5 gün sürer. Borsanın belirttiği gibi beş günde bekleme süresi olacağı için bu durum İngiliz müşteriler için 10 günlük bir süreye tekabül eder.

Bu durum anlık olarak kripto paralarla işlem yapmak isteyen İngiliz kullanıcılar için büyük problemler yaratabilir.

Öte yandan Coinbase’e, Bitcoin’in ilk 13.00 dolara çıktığı 25 Haziran tarihinden sonra yoğun işlemler sebebiyle kısa süreli bir erişim sorunu yaşanmıştı. ABD merkezli dev borsanın hem masaüstü hali hem de mobil uygulaması sırasıyla 20’şer ve 30’ar dakika aralarla geri aktif hale geldi. Konuyla ilgili detayları bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar