X

Coinbase’den 1,25 Milyar Dolarlık Yeni Bir Hamle Geldi

Kripto para borsası Coinbase, Nasdaq listelenmesi sonrasında yeni bir 1,25 milyar dolarlık adım attığını açıkladı. 
11:20
18 Mayıs 2021

Coinbase Nasdaq’ta doğrudan listelenme yolu ile halka açılan ilk kripto para borsası oldu. Bu haber ilk duyurulduğunda ekosisteminde büyük bir heyecan yaratmıştı ancak o dönemden bugüne Coinbase’in hisse senetlerinin düşüşte olduğu görülüyor.

Coinbase’den Yeni Hamle

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, 2026’da 1,25 Milyar dolarlık Dönüştürülebilir Kıdemli Notlar sunma planları olduğunu açıkladı. Dönüştürülebilir Kıdemli Notlar, “Bir şirkete yatırılan para ve faiz karşılığında veya belirli bir zaman dilimi içindeki hisseler için değiştirilebilecek bir yatırım türü.” olarak nitelendirilebilir.

Yapılan açıklamalara göre teklif, özel ve yalnızca 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası uyarınca ilan edilen kurumsal yatırımcılar, yani diğer şirketler tarafından piyasaya sürülen menkul kıymetlerde en az 100 milyon dolarlık menkul kıymetleri yönetenler tarafından erişilebilir olacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase‘in kararı, 2021’in ilk çeyreğinde 1.8 milyar doların üzerinde toplam gelir bildirmesinden sadece günler sonra geliyor. Dönüştürülebilir tahviller, bir yatırımcının faizle nakit ödeme talep etme veya notlarının değerini eşdeğerine dönüştürme gücünü elde ettiği borç senetleri olarak tanımlanıyor.

Coinbase’in Amacı Ne?

Coinbase, bu kadar çok para toplamak için belirli bir amaç açıklamadı. Ancak piyasaların bu duyuru ile de bekleneni vermediği ifade ediliyor. Hisse gün boyunca %3 düştü ve 238 dolar ile kapanış gerçekleşti. Coinbase’in hissesi bu rakam ile piyasaya sürüldüğünde bu yana en düşük seviyesini görmüş oldu.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamaların belirsiz olması, bazı spekülasyonlara yol açıyor. bunlar içinde şirketin MicroStrategy’nin yolundan gidebileceği ve Bitcoin alabileceği söylentileri de bulunuyor.  Dolayısıyla Coinbase’n bu hamle ile BTC yatırımı yapabileceği düşünülüyor. Ancak henüz konuyla ilgili net bir açıklama olmadığını belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar